Chp Yalova Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan 18 Mart Törenleri Sonrasında Belediye Başkanının Fiziksel Saldırısına Uğradı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NEDİM GÜLER

Yalova CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan, katıldığı 18 Mart merasiminin ardından Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve belediye meclis azaları ve zabıtaların fiziksel hamlesine uğradı. Darp raporu alan Çalışkan, Silpagar ve meclis azalarından davacı oldu. Yalova Şehir Başkanı Muttalip Tunç, “Eşkiya mısınız? Bir gün gelecek, bunların yargı önünde hesabını vereceksiniz. Merak etmeyin, o gün çok yakın” dedi.

Yalova Çiftlikköy’de tertip edilen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günü merasimi sonrasında kendisine fiziksel hücumda bulunulduğunu söyleyen CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan, İlçe Polis Karakolu’na gelerek Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Belediye Meclis Azaları Cenap Altunöz ve Hamit Akbulak hakkında davacı oldu.

Yalova Devlet Hastanesi’nden darp raporu alan İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan’a Şehir Başkanı Muttalip Tunç da eşlik etti. Şehir Başkanı Muttalip Tunç ve İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan daha sonrasında parti binasında basın açıklaması yaptı.

“MERASİME KATILAN SUBAY VE ASTSUBAYLAR LİNÇ OLMAKTAN BENİ KURTARDILAR”

İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan şunları söyledi:

“18 Mart merasiminde olan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın günün anlam ve ehemmiyetine yakışmayan gayriciddi vakalarına tanık oldum. Çıkarken aynı gayriciddi hareketlerinin devamı üzerine ben kendi kendime ‘şovmen’ dedim. Bunun üzerine benim üzerime saldırarak kafa atmak istedi. Ayırdılar. Mektebi bütün terk ederken bahçede Belediye Meclis Abonesi Cenap Altunöz ve Hamit Akbulak, orada bulunan bazı AKP’liler, zabıtalar tarafından linç edilmek istendim. Cenap Altunöz, bana tekme, tokat ve yumrukla hücumda bulundu. O arada Hamit Akbulak ve Cenap Altunöz yanıma gelerek ‘sen çok oldun, haddini aştın’ gibi kindar ifadelerle zaldırdılar. Merasime katılan subay ve astsubaylar linç olmaktan beni kurtardılar. Polis çağırarak beni teslim ettiler. Ardından emniyete müracaat ettik. Darp raporu alarak Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve belediye meclis azaları hakkında şikayette bulunduk. Burada yapılan bu cins ataklar Cumhuriyet Ulus Partisi’ni ve bizleri hiçbir zaman yıldıramaz. Ali Murat Silpagar’ın ve belediye meclis abonelerinin magandavari tavrı bizi hiçbir zaman yıldıramaz. Bunların hesabını kendilerinden tek tek soracağız. Şunu öğrensinler ki biz bu cins şiddet ve kaba güce hiçbir zaman boyun eğmeyeceğiz.”

TUNÇ: EŞKİYA MISINIZ?

Yalova Şehir Başkanı Muttalip Tunç da ise “Ehemmiyetli bir günün merasiminde ilçe başkanımıza yapılan hamleyi şiddetle ayıplıyorum. Tenkide tahammülünüz kalmadı. Yaptığınız yanlışların tenkit etilmesini kabul edemiyorsunuz. Eşkiya mısınız? Bir gün gelecek, bunların yargı önünde hesabını vereceksiniz. Merak etmeyin, o gün çok yakın” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Chp Yalova Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan 18 Mart Törenleri Sonrasında Belediye Başkanının Fiziksel Saldırısına Uğradı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz