Cumhurbaşkanı Adayları Bağış Toplamak Için Döviz Mevduat Hesabı Açabilecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Resmi Gazete’de yayımlanan Yüksek Tercih Heyeti Kararı’na göre cumhurbaşkanı adayları bağış toplamak için döviz mevduat hesabı açabilecek. Adaylar, 55 bin 598 TL’nin karşılığı döviz meblağını geçmemek kaydıyla bağış ve nakdi dayanak alabilecek.

YSK’nın, Cumhurbaşkanı adaylarına yapılacak Dayanak ve Bağışlar ile Adayların Mülk Bildirimine ait Usul ve Temelleri Gösterir 201 rakamlı Genelge’ye “Döviz ile yapılacak dayanak ve bağış” başlıklı madde ilave edilmesine dair kararı, Resmi Gazete’de yayımladı. Karara göre, cumhurbaşkanı adayları, her bir tur için azami devlet memuruna mali haklar kapsamında fiilen yapılmakta olan her türlü ödemelerin bir aylık brüt meblağı olan 55 bin 598 TL’nin döviz meblağı karşılığını geçmemesi kaydıyla nakdi dayanak ve bağış alabilecek. Nakdi dayanak, adayların “Tercih Hesabı” olarak kendi ismine açtıkları bir banka hesabına yatırılacak. 55 bin 598 TL döviz karşılığının hesabında bağış ve dayanağın yapıldığı bir evvelki gün Resmi Gazete’de duyuru edilen Merkez Bankası Efektif Satış Kuru dikkate alınacak.

Adaylar 7 bin TL’ye kadar olan nakdi takviyeleri, fiş karşılığında ve aynı gün tercih hesabına yatırılmak üzere alabilecek. 7 bin TL’nin üzerindeki nakdi dayanaklar ise adayların “Tercih Hesabı” olarak açtıkları ve Yüksek Seçim Kuruluna bildirdikleri banka hesaplarına, bağış yapan tarafından yatırılacak. Alınan bağış ve dayanaklar yalnızca tercih tüketmelerinde kullanabilecek ve başka bir emel için tahsis edilemeyecek. – ANKARA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Adayları Bağış Toplamak Için Döviz Mevduat Hesabı Açabilecek

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz