Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adaylığına Itiraz Eden Muhalefete Tepki Gösterdi: Ysk Suratlarına Vurdu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nurdağı’nda Gaziantep-Kilis Afet Evleri Temel Atma Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin yine adaylığına itiraz edip Yüksek Tercih Heyeti’na Yüksek Seçim Kurulu müracaat eten muhalefet partilerine tepki gösterdi.

Erdoğan, “Yeni krokimizi de belirli bir seviyeye getirmiştik. ‘Erdoğan aday olamaz’ diyorlardı. Yüksek Seçim Kurulu suratlarına vurdu mu? Vurdu. Şimdi ne diyorlar Tüzük Mahkemesi’ne gidiyoruz. Yolunuz sarih olsun. Bunların daha evvel Tüzük Mahkemesi’nin ne karar verdiğinden de haberi yok. 14 Mayıs’ta bunları Cudi’ye, Gabar’a gömmeye var mıyız? Geçmişte gömdük, yeniden gömeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu biçimde:

“50 binin üzerinde şehidimiz var. Yakınlarına özellikle baş sıhhati diliyorum. Yaralılarımıza şifa diliyorum. Zelzeleler 81 şehrimizi ve 85 milyon yurttaşımızı yakmıştır.

Bugün kalıcı evlerimizin temelini atmak için buradayız. Köyleri ve ilçeleriyle, zelzelenin devirdiği şehirlerimizin tamamını ayağa kaldırmadan durup dinlenmeyeceğiz. Suratlarca belediyemiz zelzele bölgesinde çok hoş hizmetler verdi. Türkiye’nin farklı yerlerinden kardeş belediyeler de oluşturduk. Partimizin belediyeleri hala çalışmalarını yürütüyorlar. Tüm belediye başkanlarımıza bireyim ve halkım ismine teşekkür ediyorum.

Enkazın neredeyse yarısını kaldırdık. Geçici barınma alanlarını, konteyner, prefabrik ve çadır ile eldeki tüm ihtimalleri kullanarak yaygınlaştırıyoruz. İlk haftalarda ülkemizin öbür şehirlerine giden yurttaşlarımız da yavaş yavaş yuvalarına dönüyorlar. Çarklar dönmeye başladı.

2,5 milyon insanımızı zelzele bölgesinin dışındaki şehirlerde ve takribî 2,5 milyona yakın insanımızı geçici barınma alanlarında davetli ediyoruz. Tüm zelzele bölgesinde 313 bin binadaki 894 bin bağımsız kısmın yıkık, acil devrilecek, ağır zararlı olarak tespit edilmiştir.

Bugüne kadar zelzele bölgesinde 67 binin üzerinde evin üretim sürecini başlattık. Emelimiz, 319 bini bir sene içinde olmak üzere toplam 650 bin yeni ev yaparak depremzede yurttaşlarımıza teslim etmektir. Bu evlerin 7 bin 87’sinin temelini bugün burada atıyoruz. Kilis’te inşa edeceğimiz 649 evin temelini de yeniden bugün atıyoruz.

Attığımız her adımda, şehirlerimizin tarihini, kültürünü, tarımını, birikimini ve sanayisini kesinlikle koruyoruz. Yeni mesken yerlerinin tespitini ve mevcut mutasyonları bunları koruyarak yapıyoruz. 30 bin evin inşası da fiilen yürüyor. Neredeyse her gün yeni ev ihaleleri yapılıyor.

Sadece bununla kalmıyor Türkiye genelinde tehlikeli binaların mutasyonu ile alakalı da kapsamlı bir hazırlık yapıyoruz. Milli Tehlike Kalkanı modeliyle şehirlerimizi tüm tehlikelere karşı dayanıklı, tehlikesiz ve huzurlu hale getirmekte kararlıyız.

Neredeyse 30 yıldır halkımızın hizmetkarıyım. Bugüne kadar halkımıza verdiğimiz her lafı yakaladık. Ulusumuz da sağ olsun bugüne kadar bizi hiç yalnız koymadı. Hep destek oldu. Özellikle Gaziantep’in teveccühünün bizim gönlümüzde ayrı bir yeri var.

Son 20 senede ülkemize kazandırdığımız güçlü demokrasi ve kalkınma altyapısıyla evvelki yarıyılların yetersizini karşılama ettik. Önümüzde 14 Mayıs tercihleri var. Kazasız belasız bu tercihi de atlattıktan sonra tüm eforumuzu Türkiye Yüzyılı’nın inşasına vereceğiz. Türkiye’yi daha büyük bir vizyona kavuşturmak istiyoruz. Bundan sonra elde ihtimalleri de halkımızın her bir bireyine sunacağız. Biz efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

20 senelik deneyimimizden aldığımız efor ve deneyimimizle Türkiye Yüzyılı’nın inşası için harekete geçireceğimiz projelerimizi hazırladık. Kentsel değişimden raylı sistemlere kadar ülke genelinde gelişimin ne kadar ehemmiyetli olduğunu öğreniyorsunuz. Biz Gaziantep’te de raylı sistemleri yaşama geçirdik. Bundan sonra da yeniden biz yaparız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adaylığına Itiraz Eden Muhalefete Tepki Gösterdi: Ysk Suratlarına Vurdu

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz