Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağcılar’da 97 Tesisin Açılışını Yapıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bağcılar 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal İrade Meydanı’nda Bağcılar Toplu Açılış Merasimi tertip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılıyor. Erdoğan’a programın konut sahipliğini yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de eşlik ediyor.

Erdoğan, bakanlıklar ile Bağcılar Belediyesi’nin yaptığı ve aralarında Bağcılar Belediyesi Hizmet Binası, Bağcılar Hükümet Konağı, mektepler, spor kompleksleri, yaşam merkezleri, park ile camilerin de bulunduğu 97 kuruluşun toplu açılışını yapacak.

Açılacak kuruluşlar arasında en çok dikkat toplayanlar ise yaşlılar için Yaşlı Yaşam Merkezi, manililer için de Türkiye’nin ilk duyu bütünleme temelli su içi terapi havuzu ve gençler için yapılan E-Spor Merkezi oldu. Dijital Çağın’ın sporu olarak belirlenen E-spor alanında oyuncuların yetiştirileceği, milli ve beynelmilel turnuvaların yapılacağı Bağcılar Belediyesi E-Spor Merkezi, Türkiye’nin en büyük e-spor merkezi olacak. İki katlı E-Spor Merkezi’nde 162 karakter müsabaka salonu, ekip ve koç odaları, canlı yayın odası, reyin tanıtım ve reyin satış alanı, aktiflik alanı, fuaye alanı, kafeterya, yönetimsel ve teknik üniteler bulunuyor. Çağdaş bir biçimde planlanan binada profesyonel e-spor oyuncularının eğitimi ve milli ve beynelmilel turnuvalar yapılabilecek. Yüksek teknolojik aygıtlarla donatılmış bu alanda gençler, dijital dünyada marifetlerini sergileme ihtimali bulacak.

5 katlı inşa edilen Yaşlı Yaşam Merkezi’nde ise kuşakların nitelikli zaman geçireceği çağdaş bir kuruluş olarak ilçeye kazandırıldı. Toplam 6 bin metrekareden oluşan alanın 500 metrekaresinde seans alanına, 5 bin 500 metrekare ise bahçeye sahip bulunuyor. Torunlarıyla beraber Kur’an bilme ve okuma, kütüphane, el işi, müzik, takı, hobi, us oyunları, fotoğraf ve sanat atölyelerinde güzelce zaman geçirecekler. Kullanışlı kuruluşta kuaför salonları, kafeler, duş alanları ile dinlenme, fizik rehabilitasyon, egzersiz, beslenme ve perhiz odaları da yer alıyor. Yeniden sağlık vazifelisi, psikolog, diyetisyen, fizik rehabilitasyon uzmanı, yaşlı bakım personelleri hizmet verecek. Geniş yeşil alanların yer aldığı kuruluşta ayrıca yürüyüş yolları, dinlenme emelli oturma grupları, ziynet çiçekleri, ağaçlar, park ve havuz bulunuyor. Kuruluşun bahçesinde çocuk reyin alanı ile minik bir amfi tiyatro da yer alıyor.

Türkiye’nin ilk duyu bütünleme temelli su içi terapi havuzunda ise uzman ergoterapist ve fizyoterapistler tarafından 2 – 60 yaş grubundaki tam manililere; duyu bütünleme eğitimi, su içi terapi, egzersiz ve hür yüzme eğitimi verilecek. Rehabilitasyon hizmetinin yanında marifetli manililer de lisanslı yüzücü olarak yetiştirilerek Paralimpik müsabakalara hazırlanacak. 30 dakika olarak tanımlanan terapi sürecinde havuzun çocukların gözünde tehlikesiz ve cümbüşlü kılınması ismine yüzen su topları, basket potası seti, futbol kale setleri ve buna eş bir hayli materyal bulunuyor. Özellikle otizm ve zekâsal mani gruplarının doğru yöntem ile nörogelişimsel bozuklukların büyük bir miktarda iyileşmesi sağlanacak. Su içi bisikletten koşu bandına kadar her şey var. Özel olarak planlanan havuz içerisinde; manililerin görsel ve işitsel sistemini destekleyen ışık ve ses materyalleri, kademeli olarak derinleşen havuz içi platform sistemi, sudan korkan çocuklar için terapi alanı, su içi bisiklet ve koşu bantı gibi fiziksel kapasiteyi artıracak materyaller gibi değişik özellikler bulunuyor

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağcılar’da 97 Tesisin Açılışını Yapıyor

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz