Cumhurbaşkanı Erdoğan, İyi̇ Parti’nin Binasının Kurşunlanmasına Yönelik Akşener’e Sözlerine Yanıt Verdi: Utan, Utan

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki tartışma tavan yaptı. İYİ Parti İstanbul Şehir Başkanlığı binasının mermilerin gayeyi olmasının ardından, “Sana cumhurbaşkanı demem gerekli ama cumhurbaşkanı böyle konuşmaz. Recep Bey’in tehdidi üzerine partimiz 1. kattan ve 3. kattan kurşunlanmıştır.” diyen Meral Akşener’e Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cevabı sert oldu.

Bağcılar 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal İrade Meydanı’nda 97 kuruluşun açılış merasiminde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akşener’e zehir zemberek laflarla yüklendi: “Hanımefendi çıkmış bizim yaptığımız sağlık kurumularla dalga geçiyor. Hanımefendi gel Başakşehir Çam Sakura’yı gör, şehir sağlık kurumularımızı gör. Bu sağlık kurumularımız olmasaydı şu Kovid’te biz ne yapardık ya? Kovid sağlık kurumularımızı 3 ayda tamamladık. Beni çok asaplı görmüş o surattan kalkmış bana papatya çayı nasihat ediyor, biz de ona rezene çayı nasihat ediyoruz.

O da yetmedi utanmadan bunalmadan İstanbul Şehir Teşkilatı’nın kurşunlandığı palavrasını söyledi. Utan utan! Tayyip Erdoğan’ın yaşamında bu cins yüzsüzlükler olmamıştır. Senin geçmişinde olmuş olabilir. İçişleri Bakanlığı bu hadisenin faillerini buldu, çıkardı. Şimdi özür dileyebiliyor musun? Dileyemezsin, bu bir cibiliyet sorunudur. 14 Mayıs’ta özellikle hanım kardeşlerimden bu hanımefendiye ders vermesini istiyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e müteveccih açıklamalar yapmıştı. Erdoğan, “Biz bir şeye yapıyoruz dersek biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim ismimize dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan’a da dikkat et. Tayyip ismine de dikkat et. Konuşurken buna göre konuş” ifadelerini kullanmıştı. Meral Akşener ise, Erdoğan’a, “Giderayak seni çok gergin gördüm Recep Bey. Akşamları papatya çayı iç, iyi kazanç” cevabını vermişti. AK Parti Lafçısı Ömer Çelik, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı “papatya çayı” teklifine, “rezene çayı” nasihatiyle karşılık verdi.

İYİ Parti binasının kurşunlanmasının ardından gerilim çoğalmış, Akşener, “Sana cumhurbaşkanı demem gerekli ama cumhurbaşkanı böyle konuşmaz. Recep Bey’in tehdidi üzerine partimiz 1. kattan ve 3. kattan kurşunlanmıştır. ‘Sen bu işleri yanlış yapıyorsun kadın’ dendi konutum basıldı. Bu kere de beni kendinle uğraştırma denildi. Bugün de partimizin İstanbul Şehir Başkanlığı 2 yerden kurşunlandı. Türkiye bir kabile devleti olamaz. Bu ucube sistem üzerine idarenemez.” demişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İyi̇ Parti’nin Binasının Kurşunlanmasına Yönelik Akşener’e Sözlerine Yanıt Verdi: Utan, Utan

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz