Deva Partisi’nden Mansur Yavaş’ın “Genel Başkanlar Vekil Olsun” Çıkışına Yanıt: Herkesin Mutabakata Uygun Hareket Etmesi Gerekir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Megakent Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dün katıldığı bir canlı yayında 6’lı Masa’da yaşanan krizle alakalı konuşurken İmamoğlu ve kendisinin Cumhurbaşkanı takviyecisi olma teklifinin Akşener’den geldiğini söyledi. Birkaç gün müddetleri olsa 6’lı Masa’ya değişik bir yöntemle gitmeyi düşündüklerini belirten Yavaş, “Şunu önerecektik, Cumhurbaşkanı takviyecisi olarak beni ve Ekrem Başkanı duyuru edin, sayın genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar diyecektik. Bunu sayın genel başkanlarla konuşacağım ama takdir masanın” dedi.

Yavaş’ın teklifine DEVA Partisi’nden cevap geldi. DEVA Partisi Lafçısı İdris Şahin, T24’e yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “”Parti liderlerinin milletvekili olması ile alakalı öneriyi yapacak olan da yeniden parti liderleridir. Masaya ne getirilmişse o değerlendirilmiştir. İstişare, uzlaşma ve mülakat ile cumhurbaşkanı adayı da belirlenmiştir.

Cumhurbaşkanı takviyecilikleri ile alakalı mevzu da altı liderin imzasıyla uzlaşmaya bağlanmıştır. Herkesin o uzlaşmaya uygun hareket etmesi gerekir. Aksi taktirde imzaya ters hareket edilmiş olur ve bu da hiçbir liderden beklenemez. Şayet başka bir karar alınacaksa da yeniden o yer de altı liderin bir araya geleceği masadır. O masaya Sayın Mansur Yavaş’ın adını bir lider getirmiştir ve o liderin arzı istikametinde röportajla karar verilmiştir, bu da yol haritasına işlenmiştir.

Herkesin imzasının artta durma mükellefliği bulunmaktadır. Geçiş Sürecinin Yol Haritası’na dair değişik teklifler getirmek de yeniden yalnızca altı lidere mahsustur. Misalin ben DEVA Partisi’nin Lafçısı olarak o masaya teklifte bulunamam. Sayın Yavaş’ın bir teklifi varsa Sayın Kılıçdaroğlu üzerinden elbette ki masaya getirebilir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Deva Partisi’nden Mansur Yavaş’ın “Genel Başkanlar Vekil Olsun” Çıkışına Yanıt: Herkesin Mutabakata Uygun Hareket Etmesi Gerekir

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz