Didem Yağcı, Boston’da Çağdaş Art Kütüphanesi Ve Müzesinde Yerini Aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayrıca, İngiltere’deki eğitimi sırasında Frieze Londra Fuarı ile eşzamanlı olarak Regent Park Metro İstasyonu billboardlarında yapıtları sergilenmiştir. Sanatçı faal olarak imaline ve projelerine İstanbul’daki atölyesindesürdürmektedir.

İstanbul’da bir hayli şahsi sergi açan sanatçı,Miami, Chicago, Connecticut, Houston, Dallas, New York, Londra, Paris ve Dublin’de muhtelif karma sergi, proje ve sanat fuarlarına katılmaya ve yerel, beynelmilel sanat platformlarında ve projelerinde yer almaya devam ediyor.

Didem Yağcı’nın yapıtı, dünyaca ünlü sanatçı Frank Stella’nın bir hayli yapıtını koleksiyonuna katmış ve Amerika’nın seçkin koleksiyonerlerinden birinin kamuoyuna adadığı ve sponsorluğunu yaptığı Boston’daki yeni açılan Modern Sanat Kütüphanesi ve Müzesi’nin bünyesine girdi. Frank Stella’ya adanan Massachusetts Modern Sanat Kütüphanesi ve Müzesi’nde tertip edilecek olan sergide Frank Stella’nın yeni enstalasyonunun yanında Didem Yağcı’nın da yapıtı yer alacak.

Türk Modern Sanatı’nı yurtdışında uzun vakittir zaferle temsil eden kıymetli Türk sanatçılarından Didem Yağcı, yaptığı yapıtlarla ve bir sanatçı olarak sergilediği duruşuyla; sanatını bir üst kademeye taşırken; beynelmilel ve yerel seçkin koleksiyonlarda yapıtlarıyla yer alarak ülkemizi sanat dünyasında zaferle temsil ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Didem Yağcı, Boston’da Çağdaş Art Kütüphanesi Ve Müzesinde Yerini Aldı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz