Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın: Çözülmez Denilen Sorunları Çözdük

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “8 seneden bu yana Eğitim Bir-Sen olarak, çözülmez denilen meseleleri çözdük, tarihe kayıtlar düştük. Nöbete fiyattan imtihan fiyatlarına, kariyer basamaklarından 3600 ek göstergeye, 458 bin kontratlının kadroya geçirilmesinden hocalık iş yasasına varan bir hayli kazanımın altında imzamız var” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim Bir-Sen’in 7’nci Basmakalıp Genel Heyeti Kızılcahamam’da bir otelde başladı. Soner Can Tufanoğlu’nun divan başkanlığına seçildiği heyette Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın’ının yanı gizeme Eğitim Bir-Sen idare heyeti aboneleri ve Türkiye’nin muhtelif şehir ve ilçelerinde bulunan şube başkanları katıldı. Programda ilk olarak katılımcılara, yüzyılın faciayı olarak nitelendirilen Kahramanmaraş zelzelelerinin ardından yaşamını kaybedenlere özel hazırlanan video izletildi. Ardından Kur’an-ı Kerim okunarak, dualar edildi.

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Zelzelelerde; Memur-Sen’e bağlı sendikalarımızdan 21 teşkilat idareyicimizi, liderimizi kaybettik. Eğitim Bir-Sen’imizden, teşkilat idareyicilerimizden Hikmet Altınsöz, Kadir Yücel, Ayşe Karataşlıoğlu, Can Terler, Coşkun Demirören, Abdullah Avcı kardeşimizle beraber 282 Eğitim Bir-Sen abonemizi ahirete bahtladık. Eğitim Bir-Sen olarak abonelerimize ferdi kaza sigortası yaptırmıştık. Ferdi kaza sigortamız gereği bu 282 abonemizin ailelerine 20’şer bin lira destek yapılacak. Ailelerimiz için belgeleri bitirme mevzusunda teşkilatımız yoğun bir gayret gösteriyor. Sendika azalarımızdan zelzelede sakat ve manili kalan dostlarımız var. Onlara da rapor oranına göre yeniden aynı biçimde ferdi kaza ödemeleri hakikatleşecek” diye konuştu.

“ÇÖZÜLMEZ’ SINAN MESELELERİ ÇÖZDÜK’

Bir Hayli meseleye göğüs gererek üstesinden geldiklerini dile getiren Yalçın, “Eğitim Bir-Sen olarak, ‘çözülmez’ denilen meseleleri çözdük, tarihe kayıtlar düştük. Önümüzdeki yol haritasının gayretini sürdürüyoruz. Nöbete fiyattan imtihan fiyatlarına, kariyer basamaklarından 3600 ek göstergeye, 458 bin kontratlının kadroya geçirilmesinden hocalık iş yasasına varan bir hayli kazanımın altında imzamız var. Bunları yaparken müesseseleşme ve müesseseselleşme mevzusunda çok ciddi mesafeler aldık. 8 sene evvel göreve başladığımız süreçte 3 yolculuğa dikkat çektik. Bu 3 yolculuk işimize, içimize ve dışımıza. Müesseseleşme ve müesseseselleşmeye vurgu yaptık. Merkezimizde tüm sendikalarımızla aynı hizmet türetiyoruz. Büyük bir heybet ve büyük bir kapasite oluştu. ’81 şehirde kendi malımızda oturacağız bu da 8 sene sürmeyecek, 4 sene içerisinde muvaffak olacağız’ dediğimiz tabanı kuruluş ettik. Genel merkezimizi inşa ettiğimiz gibi Ankara’da misafir konutumuzu ve otelimizi yaparak gerçeğinde bir eğitim merkezi kurgusu yaparak teşkilatımızın içerikleşeceği tabanı oluşturmak üzere çalışmamızı sürdürecek bir hizmet sunuyoruz. İstanbul’da 200 yataklı misafir konutumuzu aldık ve önümüzdeki sonbahar yarıyılı içerisinde faaliyete geçireceğiz. Eğitim Bir-Sen olarak yürüyüşümüz, gelişişimiz sürecek” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın: Çözülmez Denilen Sorunları Çözdük

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz