Eski Eşi Ile Yanındaki Arkadaşını Öldüren Polis, Kendini Böyle Savundu: Profesyonelliğimi Son Ana Kadar Korudum

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa Şehir Emniyet Müdürlüğü’nde vazifeli polis memuru Bilal Ağır, geçen sene 12 Şubat’ta Yüksekokul Caddesi’nde daha önceki eşi Yasemin Ağır ile Yahya Aydın’ın içinde bulunduğu arabanın önünü kesti. Bilal Ağır, arabadan indirdiği eşi ile Yahya Aydın’ı darbedip, ardından da silahla mermi yağdırdı.

Sırtından vurulan Yasemin Ağır ile bacağından, karnından ve başından vurulan Yahya Aydın kanlar içinde yığıldı. Ağır’ın açtığı ateş neticeyi yerden seken mermilerden biri de bu sırada yoldan geçen Şeyma Ünlü’ye isabet etti. Sağlık Kurumuna kaldırılan yaralılardan Yasemin Ağır ve Yahya Aydın kurtarılamadı. Nezaretine alınan Bilal Ağır ise hapsedildi.

Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘planlayarak daha önceki eşi öldürme’ ve ‘planlayarak öldürme’ kabahatlerinden 2 defa ağırlaştırılmış müebbet, ‘muhtemel kastla kaliteli yaralama’ kabahatinden ise 7 seneye kadar mapus cezası istemiyle hakkında dava açılan Bilal Ağır’ın suçlanmasına devam edildi. Mahkemeye Bilal Ağır, maktul Yasemin Ağır’ın yakınları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekilleri, taraf avukatları ile Bursa Barosu Kadın Hakları Komisyonu vekilleri katıldı. Mahkemede şahit olarak dinlenen, Yasemin Ağır’ın teyzesi Firdevs Ulutaş, maznunun vaka günü kendisine telefon ettiğini ve yeğenini vurduğunu söylediğini belirtti.

Şahit beyanlarına karşı korunması sorulan Bilal Ağır, 32 senelik polis memuru olarak vazife yaptığını belirterek, daha önceki eşi ile yanındaki dostunu öldürmemek için profesyonelliğini son ana kadar gözettiğini söyledi. Maktul Yahya Aydın’ın üzerinde silah olduğunu düşündüğünü belirten Bilal Ağır, “Daha Önceki eşim ile yanındaki dostunu öldürmemek için profesyonelliğimi son ana kadar gözettim. Hadisenin hakimiyetten çıkmaması için çok uğraş verdim. Keşke onlar can vermeseydi de ben can verseydim” dedi.

Şeyma Ünlü’nün alakası olmadığı halde yaralandığı için yeis dinlediğini söyleyen Bilal Ağır, kurşun isabet ettiği mazeretiyle hasar gördüğü belirtilen ambulansın hasarına ise kendisinin neden olmadığını düşündüğünü, ancak yeniden de hasarı karşılayabileceğini ifade etti. Maznunun tutukluluğunun devamına karar veren duruşma kurulu, dosyadaki noksanların giderilmesi için mahkemeyi haziran ayına erteledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eski Eşi Ile Yanındaki Arkadaşını Öldüren Polis, Kendini Böyle Savundu: Profesyonelliğimi Son Ana Kadar Korudum

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz