Eski Eşinin Yüzüne Yakıcı Kimyasal Madde Fırlatan Sanığa 5,5 Yıl Hapis Cezası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha Önceki eşinin suratına yakıcı kimyevi madde fırlatan maznuna 5,5 sene mapus cezası

İSTANBUL – Bayrampaşa’da işe gitmek için konuttan çıkan daha önceki eşinin suratına doğru yakıcı kimyevi madde fırlatan ve düştükten sonra da yerde darp etmeye devam eden maznunun suçlandığı dava karara bağlandı. Duruşma, maznunu 5,5 sene mapus cezasına çarptırırken tahliye arzının reddine ve tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bayrampaşa’da 4 Ocak 2023’de Yasemin Aksoy işe gitmek için konuttan çıktığı sırada daha önceki eşi Yusuf Çavdar’ın yakıcı kimyevi maddeli hamlesine uğradı. Olaya ait İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddia belgesinde işe gitmek için konuttan çıkan Aksoy’un, daha önceki eşi Çavdar ile evinin caddesinde karşılaştığı, Çavdar’ın ‘seni yaşatmayacağım, süründüreceğim’ diye tehditlerde bulunduğu, daha sonra Aksoy’un ‘Yusuf ne diyorsun, çekil yolumdan, benimle uğraşma’ dediği, süratli adımlarla oradan uzaklaşmaya çalıştığı ancak ne olduğunu kavramadan suratında bir soğukluk sezdiği aktarıldı. İddia Belgesinde ayrıca, Çavdar’ın suratına attığı yakıcı kimyevinin ardından Aksoy’un yere düştüğü ve Çavdar’ın yerde olan müştekiyi tekmelemek suretiyle darp ettiği de belirtildi.

“Bir anlık hiddetle ve asapla akışkan maddeyi fırlattım”

Hakkında ‘boşandığı eşe karşı silahla ve canavarca hisle isteyerek yaralama’ ve ‘tehdit’ yargılamasıyla dava açılan tutuklu maznun Yusuf Çavdar ise duruşmadaki korunmasında, “Olay günü çocuklarımı görmek için Yasemin ile konuşmaya gittim. Bir anlık hiddetle ve asapla akışkan maddeyi fırlattım. Olay günü izinli olduğum için zorunlu olarak olay sabahı müştekiyle konuşmaya gitmiştim. Pişmanım, tahliyemi arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, maznun Yusuf Çavdar ile müşteki Yasemin Aksoy’un boşandıktan sonra, maznunun daha önceki eşini takip edip rahatsız etmeye başladığını, olay günü maznunun yolda bulunan binaların arda saklanarak Aksoy’u takip ettiğini, daha sonra yanına gelerek “seni yaşatmayacağım” biçiminde tehditlerde bulunduğunu, Aksoy’un oradan uzaklaşmaya çalıştığı sırada maznunun müştekiye doğru kimyevi akışkan madde atarak göğüs ve bacak kısmında 2. derece biçimde yaralanmasına neden olduğunu aktardı. Açıklanan mütalaada maznunun, ‘boşandığı eşe karşı silahla ve canavarca hisle isteyerek yaralama’ ve ‘tehdit’ kabahatinden toplamda 2 sene 3 aydan 6 sene 6 aya kadar mapus cezasına çarptırılması arz edildi.

Mütalaanın açıklanmasının ardından kararını açıklayan duruşma, maznun Yusuf Çavdar’ı ‘boşandığı eşe karşı silahla ve canavarca hisle isteyerek yaralama’ ve ‘tehdit’ kabahatinden toplamda 5 sene 6 ay mapus cezasına çarptırdı. Duruşma ayrıca, maznunun almış olduğu ceza ölçüsünü de dikkate alarak tahliye arzını yalanladı ve tutukluluk halinin devamına karar verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eski Eşinin Yüzüne Yakıcı Kimyasal Madde Fırlatan Sanığa 5,5 Yıl Hapis Cezası

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz