Fatih Erbakan: “Cumhur İttifakı’nda Olmamız Milli Görüş Ve Erbakan Hocamızın Görüşlerine Ters Değil”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ERKAN KARACA

Yine Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Çorum’da; “Ulusal Görüş bakımından rastgele bir mesele teşkil etmez bu ittifakın içinde olmamız. Zira uzlaşma maddelerinin içinde Ulusal Görüş’ü, Erbakan Öğretmenimizin ve Yine Refah Partimizin ekonomide ve dış siyasette senelerden beri ifade ettiğimiz hususlar korunmuş vaziyettedir” dedi.

Yine Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bugün miting için Çorum’a geldi. Miting sonrası Saat Kulesi yakınlarında bulunan alanda açıklama yapan Erbakan, şunları söyledi:

“UZLAŞMADA İMZALADIĞIMIZ MADDELER BOB’A KARŞI”

“Bizim uzlaşmamız içinde özellikle dış siyasette 3 temel başlık var bir tanesi D8’in canlandırılması ve D8’in kuruluş emellerine uygun bir biçimde çalıştırılması ardından 57 Müslüman ülkenin Türkiye’nin liderliğinde toplanması için gayret gösterilmesi bu zati doğrudan doğruya Büyük Ortadoğu Projesi’nin aleyhinde olan bir madde. Kudüs’le alakalı Filistin’le alakalı kırmızı çizgilerin korunması yeniden büyük İsrail tasarısına ve Büyük Ortadoğu Pojesi’ne tamamen karşı olan bir madde. Değişik üçüncü sac ayağı Kıbrıs mevzusunda kazanımların korunması, Kıbrıs’ta bağımsız devletin korunması ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tam dünya ülkeleri tarafından tanınmasına çalışılması. Bu üç madde de Büyük Ortadoğu Projesi’nin tersine ve aleyhine olan maddeler.

“ERBAKAN HOCAMIZ D8, D60 ve İSLAM BİRLİĞİNE HİZMET EDİN DİYORDU”

Erbakan Öğretmenimizin tenkitleri, Büyük Ortadoğu Projesi’ne değil, D8’e, D60 maksadına ve İslam Birliği’ne hizmet edin de bu tenkitleri yapıyordu. Bu uzlaşma maddelerinin içine Erbakan Öğretmenimizin dediği hususları koyduk. Hayır Büyük Ortadoğu projesine değil D8’e hizmet edeceğiz, D60’a hizmet edeceğiz, Filistin davasına sahip çıkacağız, Kıbrıs davamıza sahip çıkacağız, Kıbrıs’ta bağımsız devletin korunmasına sahip çıkacağız. Oysa Büyük Ortadoğu Projesi; D8 ve D60’a karşı. Kıbrıs’ın Rumlara verilmesine taraftar. Uzlaşmadaki maddeler Erbakan Öğretmenimizin işaret ettiği ve istediği maddelerdir. Bu sebeple Ulusal Görüş bakımından rastgele bir mesele teşkil etmez bu ittifakın içinde olmamız zira uzlaşma maddelerinin içinde Ulusal Görüş’ü, Erbakan Öğretmenimizin ve Yine Refah Partimizin ekonomide ve dış siyasette senelerden beri ifade ettiğimiz hususlar birer birer korunmuş vaziyettedir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Fatih Erbakan: “Cumhur İttifakı’nda Olmamız Milli Görüş Ve Erbakan Hocamızın Görüşlerine Ters Değil”

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz