Galeria Sitesi Ile Ilgili Ifade Veren Müteahhit: Yumuşak Zemine Denk Geldim, Vazgeçtim

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DİYARBAKIR’da zelzelede 1 bloku devrilen, 89 şahsın yaşamını kaybettiği 22 şahsın yaralı olarak kurtarıldığı Galeria Sitesi ile alakalı müteahhit M.C., soruşturma kapsamında şahit olarak ifade verdi. M.C. ifadesinde, “1994 senesinde arsa sahipleri ile kat karşılığında bir uyuşma yaptık ama imalden bıraktım. Ancak o yarıyılda resmi operasyonlar şu anki sisteme göre emin bir disiplinde yürütülmediği için onaydan evvel kazı operasyonu yapılmış olabilir. Kazı operasyonuna başladık, andırdığım kadarıyla 6 dönüm kadar alan üzerinde kazma operasyonu yaptım. Tamı kapsayacak biçimde kazma operasyonunu yaptım. Yumuşak zemine denk geldim yumuşak zemin de inşaat yapmak için uygun değildir” dedi.

Yenişehir ilçesinde kentin ilk alışveriş merkezi olarak 1999 senesinde hizmete giren, 4 katı alışveriş merkezi olup, 8 katı da 128 daireden oluşan 4 bloklu Galeria Sitesi’nin 1 bloku, Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin ilkinde devrildi. 89 şahıs hayatını yitirdi, 22 birey de yaralandı. Geride kalan 3 blokta hakimiyetli olarak devrilirken çökme yaşandı. Devrilen sitede, enkaz kaldırma ve demir toplama çalışmaları başlatıldı. Bir Araya Gelen moloz ve demirler bir araya getirilerek kamyonlarla taşınacak.

Kentteki soruşturmalarda, üretim hataları ve sütun kesme iddialarına ait bugüne kadar aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 17 şahıs ‘muhtemel kastla öldürmek’ suçuna hapsedildi, 23’ü adli hakimiyetle 25 şahıs özgür vazgeçildi, 4 kuşkulunun tutulmasına çalışılıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Galeria Sitesi Ile Ilgili Ifade Veren Müteahhit: Yumuşak Zemine Denk Geldim, Vazgeçtim

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz