Garantili Oto Ekspertiz Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Garantili oto ekspertiz; ikinci el vasıta alım-satım harekâtlarında taşıtın mekanik, elektronik ve görsel olarak ayrıntılı bir biçimde araştırılmasıdır. Aynı zamanda bu analiz neticesinde oluşan raporun, testleri yapan ekspertiz şirketi tarafından muhakkak bir zaman süresince geçerliliğinin garanti altına alınması anlamına kazanç. Bu zaman süresince vasıtada tespit edilemeyen rastgele bir mesele ortaya çıkarsa ekspertiz şirketi, bu meseleyi analiz etmekle mükelleftir. Bu sayede müşteriler, vasıtalarında beklenmedik meselelerle karşılaşma tehlikesini en aza indirerek tehlikesiz bir alışveriş yapabilirler.

Oldukça kapsamlı bir mekanik sistemle donatılan vasıtalar, rakamsız teknik ve fiziksel problemlere sahip olabilir. Sektördeki galibiyetli ve emin oto ekspertiz şirketleri arasında yer alan Auto King, yüksek teknolojili donanımlar ve uzman çalışma kadrosu ile son derece isabetli tahliller ortaya koyar.

Garantili oto ekspertizi neleri kapsar ve nasıl yapılır?

Günümüzde bir hayli vasıta sahibi, taşıtlarının gidişatı hakkında bilinmezlikler yaşayabilir ve bu vaziyet, taşıtın satışı sırasında bazı meselelere neden olabilir. Ekspertiz raporları yönünde alakalı taşıta ait tüm tahliller göz önünde bulundurularak zorunlu adımlar atılır. Araba ekspertiz operasyonları, vasıtaların bir hayli değişik aksamına içerir. Mekanik aksamlarda motor, şanzıman, fren sistemi, direksiyon sistemi ve süspansiyon sistemi gibi kısımlar incelenir.

Bu testler, vasıta sıhhatini ortaya koyan en ehemmiyetli uygulamalar arasındadır. Bununla birlikte aydınlatma sistemleri, elektronik sistemleri, efor kaynakları ve kablolama sistemleri gibi elektriksel uzuvların mevcut gidişatları hakimiyet edilir. Bu hakimiyetler, taşıtın gidişatını ortaya koyarken uzun vadede tehlikesiz sürüş için imkân tanır. Ek olarak taşıtın dış görünümünde ehemmiyetli rol oynayan boya, kaporta gidişatı ile iç mekandaki etmenler ayrıntılı bir biçimde gözden geçirilerek alınan neticeler rapora işlenir. Testlerde kullanılan teçhizatların teknolojik ergonomikliği ve personel kadrosunun tecrübeyi, doğru neticeler elde edebilmek için son derece ehemmiyet talep eder.

Volkswagen’den yeni uygun maliyetli elektrikli araba!

Taşıtın fonksiyonel ve performans gidişatını ortaya koyan ekspertiz testleri, yüksek teknolojili ekipmanlarla asıllaştırılmalıdır. Bu makinelerle birlikte kullanılan simülasyon uygulamaları, vasıta sıhhati hakkındaki en isabetli neticelerin alınmasına destekçi olur. Misalin dış görünüm faktörleri arasında bulunan boya gidişatı hakimiyetleri, kaporta üzerindeki boyanın yükseklik ve meyil sergileyen bölgelerini idrak ederek taşıtın kıymetini etkileyebilecek negatif etmenleri tespit eder. Ayrıca simülasyon etrafında hakikatleştirilen süratlenme, frenleme, viraj alma gibi performans tanımlayan tahliller yapılır.

Garantili oto ekspertizi neden ehemmiyetlidir?

Zorunlu elektronik tahlilleri sağlayan makinalar, vasıtalarla senkronize edilerek tüm bileşenlerin sağlık gidişatı hakkında neticeler alınır. Bu analizlerde taşıtın elektronik hakimiyet birimlerine ECU bağlı olan sensörler ve elektronik bileşenlerle alakalı teftişler yapılır.

Fren hakimiyet birimi ABS, elektronik stabilite hakimiyeti ESC, hava yastığı sensörleri ve kemer çekiş sensörleri gibi ehemmiyetli elektronik sistemlerin gidişatı; vasıta ekspertiz raporuna ilave edilir. Bu ve bunun gibi tüm testleri garanti vererek asıllaştıran Auto King, en emin neticelerin alınmasına destekçi olur.Ekspertiz operasyonları, vasıtaların genel sağlık gidişatını ortaya koymakla birlikte bir hayli değişik hususta ehemmiyet talep eder.

Fren, hava yastığı ve emniyet kemerleri gibi ekipmanların hakimiyetten geçirildiği bu testlerde taşıtın güvenlik noktasındaki yeterliliği ortaya çıkar. Bunun yanı gizeme taşıtın etrafsal tesirleri ve performansı için bir hayli ülkede bazı standartlar tanımlanmıştır. Oto ekspertiztestleri, bu vaziyetle birlikte legal zorunluluğu olan bir harekât haline gelmiştir. Alakalı testlerin titizlikle yapılması; sadece vasıta

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Garantili Oto Ekspertiz Nedir?

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz