Gazetecilerden Osmaniye’ye Ziyaret

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Yayıncılar Derneği Asrın trajedisinden etkilenen şehirleri ziyaret etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Dernek Başkanı Sinan Burhan ve gazeteciler Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundular.

Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Burhan, Can Verenlere rahmet dileyerek, “Anadolu Yayıncılar Derneği’nin liderliğinde İrtibat Başkanlığının destekleri ile bu ziyaretimizi hakikatleştiriyoruz. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Osmaniye’mize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Can Verenlere Allah rahmet eylesin. Bizim basın olarak misyonumuz varsa noksanlıkları tespit etmek, hükümete duyurmak. İyi yapılanları kamuoyuna duyurmak. Bunun için geldik. Bizlere destek veren İrtibat Başkanı Fahrettin Altun Bey’e dayanakçısı Çağatay Bey’e teşekkür ediyoruz sağ olun var olun.” dedi.

Ziyarette konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ise şu ifadeleri kullandı: “Ayaklarınıza sağlık, Sizlerin yardımı ehemmiyetli. Burada tüm iş sahiplerinin, gazetecilerin de bu birlikteliğe sahip çıkması çok ehemmiyetli. Medyanın insanı bilgilendirmesi doğru manipülasyonu noktasında çok ehemmiyetli bir vazife üstleniyorsunuz. Burada medyadan rastgele bir kasvetimiz olmadı hamdolsun. Osmaniye olarak zelzelede zaferli bir müdahale gösterdiğimizi düşünüyoruz. Yurttaşlarımızı hamdolsun naçar vazgeçmedik, devletin ihtimalleri geldi. Şu anda da yurttaşlarımızı konteynerlere yerleştirmeye başladık. Konteynırlara yerleştirdikten sonra zati belirli bir kumpasa girecek. Daha sonra ise kalıcı evlere geçecekler. Yıkık binaları görünce insanın içi yanıyor, devriliyorsun, çok güç enkazdaki kurtarma çalışmalarını görüyorsunuz. Bu büyüklükte bir zelzeleyi idaremek çok güç. Ama şuna inanıyorum bunu gönül birliği ile el birliği ile aşacağız. Önümüzdeki süreçte Osmaniye’miz daha hoş bir Osmaniye olacak. Daha hoş bir Osmaniye’yi inşa edeceğiz. Devletin Valisi olarak şunu iddia edebilirim; bu çapta büyük bir faciaya dünyanın süper eforları dahi bizim devletimiz kadar müdahale edemezdi. Devlet ve ulus el ele vererek zaferli olduk.

Osmaniye’mizde 651 bina devrildi. Bin 9 yurttaşımız yaşamını kaybetti. Devrilen binaların hepsi 1999 senesinden evvel yapılan binalar. Şehrimizde 841 konteyner heyetti. 132 aileye ise konteynerleri fertsel olarak aldılar. 650 şahıs konteynerde kalıyor ve 24 tane ise hazırda bekleyen konteynerimiz var.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gazetecilerden Osmaniye’ye Ziyaret

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz