Gençoğlu 2 Nisan’ı Işaret Etti, ‘Birlik Ve Beraberlik Çağrısı’ Yaptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BAL-GÖÇ, BGF ve BRTK Fahri Başkanı Turhan Gençoğlu, 2 Nisan’da yapılacak olan Bulgaristan Erken Genel Meclis Seçimleri’ne dikkat toplayarak birlik çağrısı yaptı.

BAL-GÖÇ, Balkan Türkleri Muhacir ve Sığınmacı Dernekleri Federasyonu BGF ve Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Fahri Başkanı Turhan Gençoğlu, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Yusein Veliaydin Ahmed, HÖH Kırcaali İlçe Başkanı Latif Rasim ve birliktesiki kurulu Bursa’da davetli etti. Gençoğlu, ziyarete ait yaptığı konuşmada 2 Nisan’da hakikatleştirilecek Bulgaristan Erken Genel Meclis Seçimleri’ni anımsatarak “Komşumuz, arkadaşımız, ortak çıkarlarımız olan Bulgaristan’da nisan ayında tekerrür çok ehemmiyetli bir tercih var. Bu tercih gerek orada yaşayan kardeşlerimiz, gerek Türkiye’de yaşayan kardeşlerimiz ve gerek de hepimizin çocuklarının açısından çok ehemmiyetli bir tercih. Son zamanlarda bir hayli tercihler oldu evet yorulduk. Ama biz ne külfetli günler gördük, nereleri aştık. Dolayısıyla bu tercihlere gereken ehemmiyeti vererek, hepimizin zorunlu altyapıları hazırlamasını, hazırlıklarımızı bitirmemiz çok ehemmiyetli” dedi.

Gençoğlu, tercih evveli birlik çağrısını tekrarlayarak, “Bir tam olarak hareket ederek allahın izniyle bu tercihlerde en hoş bir biçimde Hak ve Serbestlik Partisi’ndeki kardeşlerimize, oradaki iktidar ortağı yapabilecek konuma getirecek reyleri allahın izniyle sağlar ve bu arzu ettiğimiz galibiyete de allahın izniyle erişiriz. Bizlerin orada temsili açısından bu tercihler çok ehemmiyetli. Allahın İzniyle bu tercihlerde zorunlu katılımı sağlayarak, birlik beraberlik içerisinde hareket ederek en hoş bir biçimde bu tercihlerde arzu ettiğimiz neticeleri almak en büyük maksadımız. Bu tercihlerin komşumuz, arkadaşımız, ortak çıkarlarımız olan Bulgaristan’a da hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Bulgaristan’daki soydaşlarımızı yakından ilgilendiren tercih evveli yapılan bu ziyaretin çok bedelli olduğuna dikkat toplayan Turhan Gençoğlu, “Etimiz, tırnağımız olan Bulgaristan’dan çok değerli kardeşlerimizi bugün aramızda görmek bizim için büyük bir mutluluk. Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ve birliktesiki kurul çok değer verdiğimiz adlardan oluşuyor. Kendilerini burada konuk etmekten büyük bir onur dinliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bursa’ya ziyaret reelleştiren Kırcaali kurulunun 2 Nisan’daki tercihle alakalı ehemmiyetli çalışmalar reelleştirdiğini belirten Gençoğlu, “Bu çalışmalarında zaferler diliyorum. Umuyoruz ki bu çalışmalarla birlikte arzu edilen katılımlar en hoş biçimde sağlanır. Allahın İzniyle bu tercihlerin, hepimizin komşumuz Bulgaristan için hayırlara vesile olmasını da temenni ediyorum” dedi.

Turhan Gençoğlu, 11 şehri etkileyen ve 44 binden fazla insanımızın yaşamını kaybettiği zelzeleleri dolayısıyla başsağlığı dileklerini ileterek “Ben bu zelzelede aramızdan dağılan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine baş sıhhati diliyorum. Yaralı olan kardeşlerimize de en kısa zamanda daha önceki sağlıklarına kavuşmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis de, “Türkiye’nin güç günlerinde, güç zamanlarında yanında olduğumuzu öğrenmesini istiyoruz. Bizler de kardeşlerimizle beraber olmak için Bursa’ya, Trakya’ya, İstanbul’a ve İzmir’e gelerek vatandaşlarımızın acısını paylaşmak istedik. Kırcaali’deki çocuklarımız da bu elim vakadan etkilenen kardeşleri için bir kampanya tertip etti. Hak ve Serbestlikler Hareketi olarak da zelzelenin yaşandığı ilk günden itibaren Bulgaristan genelinde belediye başkanlarımız, parti idarelerimiz ve vatandaşlarımızla seferber olduk ve topladığımız destekleri güç günler yaşayan bölgelere eriştirdik” dedi.

Yaklaşan tercihlere de dikkat toplayan Azis, “Hak ve Serbestlikler Hareketi olarak önümüzdeki tercihlerde hükümeti idaremeye aday olduğumuzu söylüyoruz. Ama aday olmakla iş bitmiyor. Eforumuza istinaden bunu söylememiz gerekiyor. Hak ve Serbestlikler Hareketi olarak Bulgaristan’daki ve Türkiye’deki vatandaşlarımızın yardımı ile maksadımızı hakikatleştirebiliriz” ifadelerini kullandı. – BURSA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gençoğlu 2 Nisan’ı Işaret Etti, ‘Birlik Ve Beraberlik Çağrısı’ Yaptı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz