Görme Engelli Öğrenciler Depremzedeler Için Sahne Alacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gören Kalpler Eğitim Derneği, Aşık Veysel’in 50. vefat seneyi dolayısıyla tertip edeceği konserin kazancını depremzedelere affedecek.

Gazi Üniversitesi Teknik Bilimler İş Akademiyi konferans salonunda yarın verilecek “Aşık Veysel’in İzinden Gidenler” konserinde, görme manili talebeler sahne alacak.

Konserin provasında Anadolu Ajansı muhabirine açıklama yapan Dernek Genel Sekreteri ve özel eğitim alan hocayı Dilek Bilgilier, görme manili çocukların Aşık Veysel’i kendilerine rol model aldığını söyledi.

Konserde görme manili talebelerin kabiliyetlerini sergileyeceğini belirten Bilgilier, “Aşık Veysel’in İzinden Gidenler” konserini her sene asıllaştırdıklarını, bu seneki konserin değişik bir anlam taşıdığını ifade etti.

Gören Kalpler Eğitim Merkezinin çalışmalarını anlatan Bilgilier, “Derneğin emeli çocuklarımızı, gençlerimizi sanat, spor ve akademik olarak cemiyetle bütünleştirmek. Bizim emelimiz bu cins faallikler aracılığıyla çocukları cemiyetle bir araya getirmek, müzik, spor ve sanat faaliyetleri tertip ederek çocuklarımızın ve gençlerimizin manili olmayan yaşıtlarıyla aynı seviyede olduğunu gösterebilmek.” dedi.

Konserden elde edilen kazancın depremzedelere sevk edileceğini söyleyen Bilgilier, “Cemiyet, manili insanları hep desteğe fukara, destek edilecek ve acınacak fertler olarak görüyor ama gerçeğinde öyle değil. Onların da kendilerine göre marifetleri var. Cemiyet içerisinde saygın yerleri var. Muhtelif işlerde galibiyetli bir biçimde çalışıyorlar. Üniversitelerde galibiyetli bir biçimde okuyorlar. Hoş işler ediniyorlar. Ama senelerce cemiyete hep manililer acınacak destek edilecek fertler olarak tanıtıldı. Biz bu algıyı değiştirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Zelzeleye Kahramanmaraş’ta yakalandı

Konserde sahne alacak depremzede Ahmet Ardıç da zelzeleye Kahramanmaraş’ta tutulduğunu, 4 gün sonra Ankara’ya geldiğini anlattı. Böyle bir faallik tertip edilmesinden dinlediği mutluluğu dile getiren Ardıç katkısı olanlara teşekkür etti.

Konserde sahne alacak 17 yaşındaki Ubeyd Gökdoğan da “Grup Nihavend” isminde üç şahsiyet bir grubun parçası olduğunu ve ritim çaldığını söyledi. Konserin hem Aşık Veysel’in vefatının 50. senesine hem de 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. senesine denk gelmesinin ehemmiyetli olduğunu belirten Gökdoğan, bilet kazançlarının depremzedelere sevk edilecek olmasının faalliğe ayrı bir anlam kazandırdığını ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Görme Engelli Öğrenciler Depremzedeler Için Sahne Alacak

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz