Hüda Par’ın 3 Yöneticisinin Ak Parti’den Milletvekili Adayı Olarak Gösterileceği Iddia Edildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HÜDA PAR tercihlere AK Parti listelerinden gireceğini belirtip Cumhur İttifakı’na takviyesini duyuru etmişti. Yaşanan büyüme büyük münazaraları da birliktesi getirirken, Ankara kulislerine düşen son iddia ise büyük ses getirdi.

Kulislerde, partinin Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz ve Genel Başkan Vekili İshak Sağlam’ın, AK Parti listelerinden milletvekili adayı gösterilecekleri ileri sürüldü.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla milletvekili tercihlerinde de AK Parti ile beraber hareket etme istemi olduğunu ve bu mevzuda parti idareyicilerinin çalışmalar yaptığını anlatan HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu şu ifadeleri kullanmıştı; “Bu çalışmaları yaparken de HÜDAPAR olarak kolay hesaplara girmedik. Başka Bir Deyişle bu tercihlerde ittifaka dahil olma gidişatında birinci önceliğimiz HÜDA PAR’ın kaç vekille Meclis’te temsil edileceğinden ziyade ittifakın toplam olarak çoğunluğu sağlayıp sağlamayacağı mevzusunda kafa yorduk ve o cins simülasyonlar büyüttük. Başka Bir Deyişle maksimum fayda nasıl elde edilir, en iyi neticeyi nasıl alabiliriz? Elbette ittifak içerisindeki partilerin de istifade edeceği ama toplamda ittifakın Meclis çoğunluğunu nasıl sağlayacağı üzerinde durduk.

Bu tercihlerde bizler için birinci öncelikli niyetimiz Sayın Cumhurbaşkanı’nın, Sayın Erdoğan’ın 14 Mayıs’taki tercihlerde yeniden ipi önde göğüslemesi ve bir yarıyıl daha Türkiye’yi yönet etmesi. Akabinde ikinci sırada gelen önceliğimiz şu oldu, şayet Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanlığı tercihini kazanıp, Cumhurbaşkanı olarak 5 sene daha memleketi yönet edecekse ama Meclis’te çoğunluk muhalefetin eline geçecekse bizi güç ve kritik bir süreç bekliyor. Bundan dolayı istedik ki Meclis tercihlerinde de çoğunluk sağlansın. Üçüncü isteğimiz, arzımız, temennimiz partimizin de Meclis’te güçlü biçimde temsil edilmesi, bu sesin Meclis’ten halka duyurulması. Bu önceliklere göre simülasyonlar yapıldı ve netice haysiyetiyle vardığımız karar şudur; 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan meclis tercihlerinde AK Parti listelerinden girmek suretiyle tercihlere katılacağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hüda Par’ın 3 Yöneticisinin Ak Parti’den Milletvekili Adayı Olarak Gösterileceği Iddia Edildi

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz