İlan Sayfalarında Togg Hareketliliği: Çekiliş Sırasını Satanlar Bile Var!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin yerli arabayı Togg’un ön sipariş süreci 27 Mart tarihinde bitti. 29 Mart tarihindeyse üretilen ilk 20 bin arabanın sahipleri emin oldu. Çekiliş neticelerine hala bakmadıysanız www.togg.com.tr resmi internet sitesinden bakabilirsiniz. Neticelerin açıklanması ardından duyuru sitelerinde “Togg alacağım için satılık!” başlıkları yer aldı. İşte ayrıntılar…

Togg alacağım için satılık! Togg çekiliş hakkımı satıyorum!

Çekiliş neticelerinin açıklanması ardından duyuru sayfalarında Togg hareketliliği yaşandı. Kullanıcılardan kimileri “Togg alacağım için satılık!, Togg çekiliş sıram satılıktır!, Togg vasıtam teslim olduktan sonra satılıktır!” gibi başlıklarla bültenler açtılar. Mizah mahiyetinde yapılan başlıklar bir zaman sonra değiştirilse de kararında ciddi olan kullanıcıların duyuru başlıkları hala aynı.

Ayrıca çekiliş hakkını satan kullanıcılar da var. “Togg çekiliş hakkım satılıktır” biçiminde bültenler veren kullanıcılar muhakkak bir fiyat karşılığında haklarını satıyorlar. Ayrıca sosyal medyada da bu stil paylaşımlar çokça görüldü. Bazı kullanıcılarsa çekiliş hakları olduğunu vasıtalarını teslimattan sonra hemen satışa çıkaracaklarını bildirdi.

177 bin 467 adet ön siparişin arasından toplamda 40 bin birey seçildi. Bu 40 bin bireyden 20 bini reel 20 bini ise yedek kısmetli oldu. Reel kaderliler kalan ödemelerini yapmalarının ardından vasıtalarının teslimatlarına başlanacak. Nisan ayında Togg T10X V2 modelinin teslimatları başlayacak.

Togg T10X’in bilinmez özellikleri ortaya çıktı!

Çekilişte bir de yedek kaderliler var. Yedek kaderliler aynı sırayı paylaştıkları reel kaderliler taşıtı almaktan bırakırlarsa onların yerine taşıtı satın alabilecekler. Aynı sırada oldukları reel kaderlilerin taşıtı almaları vaziyetindeyse yedek kaderliler 2024 senesinde rastgele bir çekilişe katılmadan Togg T10X alma hakkına sahip olacaklar.

Togg T10X ilk teslimatı ne zaman yapılacak?

Togg T10X sahiplerinin emin olmasının ardından teslimat tarihleri sorulmaya başlandı. Mevzuyla ilgili olarak Bakan Mustafa Varank açıklamalarda bulundu. İlk Togg teslimatının pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılacağını bildirdi. Gelen bilgiler arasında Cumhurbaşkanına verilecek Togg’un Anadolu adlı kırmızı renk olduğu biliniyor.

İkinci teslimatsa kardeş ülkemize yapılacak. Kardeş ülke Azerbaycan’ın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e yapılacak. Bakan Varank kendisinden buluşmanın alındığını, ikinci Togg T10X’in Azerbaycan yolcusu olduğunu belirtti. Ayrıca bu teslimat haberlerinden de oldukça onur dinlediğini ekledi.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İlan Sayfalarında Togg Hareketliliği: Çekiliş Sırasını Satanlar Bile Var!

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz