İmamın Yokluğunda Görevlendirilen Kişinin Dikkatsizliği Ilçe Halkına, Oruçlarını 5 Dakika Erken Açtırdı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlçeye bağlı Dolunay Mahallesi’ndeki Hiranur Şükran Hatun Camii’nde vazifeli imam, iftar programına katılacağı için bir şahıstan akşam ezanı okunduğunda caminin ışıklarını yakmasını istedi. Camiye giden birey, saate baktığında merkezi sistemin arızalandığını ve iftar saatinin geçtiğini düşünerek 19.01’de okunması gereken ezanı, 5 dakika evvel okudu.

Bir müddet sonra vaziyeti fark eden birey ezanı yarıda keserek, cami hoparlöründen mahalle ulusuna ezanın erken okunduğunu ve oruçlarını açmamaları doğrultusunda çağrıda bulundu. Milletten kimileri ezanın okunmasıyla oruçlarını açarken, erken okunduğunu kavrayan bir hayli şahıs da açmadı. Hadise sosyal medyadan da paylaşıldı.

Mahalle haltından Şükriye Göller, ezanın erken okunduğunu kavrayıp komşularını uyardığını belirterek, “Öğretmen camiye ışıkları yaksın diye bir dostunu göndermiş. Çocuk da saatine bakmış, iftar saati olduğunu düşünerek ezanı okumuş. Saatime bakarak ezanın erken okunduğunu fark ederek, orucumu bozmadım. Komşularımı da öğretmen ezanı yanlış okudu, oruçlarınızı açmayın diye uyardım. İnsanlık hali böyle yanlışlıklar olabilir” dedi.

Yüksel Akyürek de, saate bakarak ezanın yanlış okunduğunu fark ettiğini ifade ederek, “İmam, caminin ışıklarını yakması için dost yollamış. O da iftar saatinin geçtiğini düşünerek aygıttan 5 dakika erken ezanı okumuş. Ezan okunmaya başladığında kolumdaki saate baktım. Erken olduğunu düşünerek orucumu açmadım. Açanlar da çok az olmuştur” diye konuştu.

Fatma Altun ise, “Damatlarımı iftara davet etmiştim. Ezan okununca damatlarım ‘Daha erken oruçları açmayın’ dedi. Biz de bekledik. Olabilir bu cins yanlışlar” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İmamın Yokluğunda Görevlendirilen Kişinin Dikkatsizliği Ilçe Halkına, Oruçlarını 5 Dakika Erken Açtırdı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz