İmamoğlu, Pendik’te Çiftçilerle Buluştu: “Artık Bu Koltuğa Kim Gelirse Gelsin, Size Destek Olmak Zorunda. Olmazsa Gider. Milletin Gözünü Açtık”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haber: OKTAY YILDIRIM Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Megakent Belediye İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pendik’e bağlı Göçbeyli Köyü’nde çiftçilerle ve bölge ulusuyla toplandı. İBB’nin tarıma ve hayvancılığa sunduğu destekleri anlatan İmamoğlu, “Artık bu koltuğa kim kazançsa gelsin, size destek olmak zorunda. Olmazsa gider. Ulusun gözünü açtık. Açmaya devam edeceğiz. İstanbul’da açtık. Türkiye’nin her yerinde ulusun gözünü açacağız. ve yapımda olan insanlarımız kazanacak. Ulusumuz ürettikçe zenginleşecek” dedi.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri’ne 18 gün kala Ulus İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Dayanakçılığı mevzusunda üzerinde uzlaştığı adlardan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bugün İstanbul’da evvel gençlerle buluşan sonra İBB’nin bitirdiği 5 anaokulunu hizmete açan İmamoğlu ardından Pendik Göçbeyli Köyü’nde çiftçilerle ve bölge ulusuyla toplandı. İBB’nin tarıma ve hayvancılığa sunduğu destekleri anlatan İmamoğlu şunları söyledi:

“ULUSUN GÖZÜNÜ AÇTIK: Bu yaptığımız desteklerle İstanbul Megakent Belediyesi’nde tabuları devirdik. Neymiş efendim? İstanbul’da köy olur muymuş? İstanbul’da tarım olur muymuş? ya da İstanbul’da tarımsal imal olur muymuş? Bal gibi olur. İnsanlarımızın eline fırsat ver, ulusumuzun her yerinden insanımız her şeyi yapar. Artık bu koltuğa kim kazançsa gelsin, size destek olmak zorunda. Olmazsa gider. Ulusun gözünü açtık. Açmaya devam edeceğiz. İstanbul’da açtık. Türkiye’nin her yerinde ulusun gözünü açacağız. ve yapımda olan insanlarımız kazanacak. Ulusumuz ürettikçe zenginleşecek. Ulusun sırtından para kazanıp bir avuç insanın zengin olduğu bir memleket ben istemiyorum. Ben halkımın kendi emeğiyle para kazanıp zengin olduğu bir memleket istiyorum. Tarımı desteklemeye devam edeceğiz, vallahi aç kalırız yoksa. Bu tercih, parti seçimi de değil. Bu tercih; erdemli, terbiyeli insanlarına hizmet sunan iyi bir yarıyılın başlangıç seçimi.

BİZİ AÇ VAZGEÇMEK ÜZERE OLAN YÖNETİMİ EVİNE GÖNDERECEĞİZ: Kuru soğan dediğimiz, muhtacın yoksulun gıdayı dediğimiz kuru soğan dahi artık 35 lira oldu. ve bunun tek nedeni; ulusumuz yapımdan uzaklaştırıldı. Maliyetleri çoğaldırıldı. Köyler yalnızlaştırıldı. Biz bunu değiştiririz. Biz çiftçiyi destekleyeceğiz. 13. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ‘Çiftçilik yapıyorsan ve bayansan ve gençsen senin sigortanı ben ödeyeceğim’ diyor. ‘Seni ben emekli yapacağım’ diyor. Yeter ki memleketimin bağını, bahçesini boş vazgeçmesin. Dün Doğu Anadolu’daydım. Ardahan’da her yerden su geliyordu. Oralar doğru yapılan bir hayvancılıkla dolup taşmalıydı. Ama ne yapıldı? Hayvanlar ne yazık ki kesildi. Şimdi ne oldu öğreniyor musun? Peynir etten daha pahalı. Olacak iş değil. Zira süt veren hayvan kalmadı. Bu kadar kumpassız bir cemiyet, tarımla alakalı ilişki kuramayan bir cemiyeti aç vazgeçersiniz. Bizi aç vazgeçmek üzere olan bu yönetimi evine göndereceğiz. Onlar emekli edeceğiz. Biz hazırız, biz bu memleketin evlatlarına denk hizmet sunacağız. Parti purti işi yok, o görüş bu görüş işi yok.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İmamoğlu, Pendik’te Çiftçilerle Buluştu: “Artık Bu Koltuğa Kim Gelirse Gelsin, Size Destek Olmak Zorunda. Olmazsa Gider. Milletin Gözünü Açtık”

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz