İngiltere’de 3 Kişiye Tecavüz Iftirası Atan Kadına 8,5 Yıl Hapis Cezası Verildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’de “Asyalı bir çete elinde fuhşa zorlandığı, tecavüze uğradığı ve eziyet gördüğü” iddiasıyla 3 erkeğin haksız yere ceza almasına neden olan kadın, 8,5 sene mapus cezasına çarptırıldı.

İngiliz medyasındaki habere göre, Eleanor Williams 22, 12 yaşındayken Mohammed Ramzan isimli şahıs tarafından Amsterdam’da fuhşa zorlandığı, 2 değişik İngiliz erkeğin tecavüzüne uğrayıp dayak yediği gibi iddialara ait 2020’de sosyal medya paylaşımları yaptı.

Söz mevzusu paylaşımlarda, suratındaki ve bedenindeki darp izlerini gösteren Williams’ın iddiaları üzerine 3 erkek nezaretine alınarak cezaevine gönderildi.

Ülkede, dün görülen mahkemede, Williams’ın iddialarının aksini gösteren ispatlar, jüri tarafından duruşmaya sunuldu.

İngiltere’nin Blackpool kentinde fuhşa zorlandığını iddia eden Williams’ın söylediği tarihte Blackpool’da yalnız başına gezdiği ve tek başına otelde kaldığı görüntüleri duruşmaya sunan jüri, Amsterdam’da kendisini “köle pazarında” sattığını iddia ettiği günde ise Ramzan’ın İngiltere’de bir mağazada olduğuna ait ispatları paylaştı.

Williams’ın kendisini fuhşa zorladığını iddia ettiği Asyalı şahsın ise yalnızca internetten görüştüğü bir İngiliz olduğu ortaya çıktı.

Jüri, Williams’ın bedenindeki darp izlerini de kendisine çekiçle vurarak yaptığını kanıtladı.

İddiaların muhatabı olan erkeklerden biri, 10 hafta cezaevini yakalanırken, öbürü de 70 günden fazla cezaevinde kaldı.

Jürinin, Williams’ın iddialarını çürütmesinin ardından duruşma, Williams’ı hakın işlemesini yasaklamaya müteveccih ifadeler ve palavra iddialar bahanesiyle 8,5 sene mapus cezasına çarptırdı.

“Ailem en makûs biçimde hedef haline geldi”

Duruşma çıkışı açıklama yapan Ramzan, Williams suratından “Dünyada cehennemi yaşadık.” ifadesini kullandı.

Tutuklandıktan 2 hafta sonra intihar etmek istediğini, bugün bile o günün izlerini taşıdığını belirten Ramzan, “İşimi kaybettim. Ailem en makûs biçimde hedef haline geldi. Tüm dünyadan bu işe karıştığımı düşünenler tarafından sosyal medya üzerinden sayısız vefat tehditleri aldım. Ben ve ailem, bundan nasıl kurtulacağız öğrenmiyorum ancak pozitif biçimde ilerlemeye kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Williams’ın iddialarının hedefi olan Jordan Trengove da duruşma çıkışı yaptığı açıklamada, iddiaların ardından evinin dışına sprey boyayla “tecavüzcü” yazıldığını ve intihara kalkıştığını söyledi.

“Konutumu terk edemiyordum, işe gidemiyordum.” diyen Trengove gibi iftiraya uğrayan Oliver Gardner da intihar etmek istediğini belirtti.

Williams’ın yaşadığı Barrow-in-Furness kentinde Hint restoranı işleten 2 birey de Williams’ın iddiaları üzerine kentte Asyalıların muhtelif hücumlara maruz kaldığını dile getirdi.

Lokantanın firmacıları, iş yerlerinin taşlandığını, caddede üzerlerine tükürüldüğünü ve alıcılarının yüzde 90’ını kaybettiklerini ifade etti.

Polisin verdiği bilgiye göre, iddiaların hemen ardından bölgede büyük çoğunluğu ırkçılık ve nefret kabahati olmak üzere 150 kabahat işlendi.

“Bazı yanılgılar yaptım”

Toplamda 9 kabahatten 8,5 sene mapusa çarptırılan Williams’ın avukatları, kendisinin duruşmada okunmasını istediği açıklamasını paylaştı.

Açıklamasında, sosyal medya paylaşımlarının tesirini gördüğünde büyük bir yeis yaşadığını belirten Williams, “Öğreniyorum bazı yanılgılar yaptım ve özür dilerim. Gençtim ve usum karmaşıktı. Bazı yanılgılar yaptım ve özür dilerim.” ifadelerini kullandı.

Kararı okuyan egemen Robert Altham da Williams’ın pişmanlık emaresi göstermediğini ve yaptıklarının hiçbir açıklaması olmadığını söyledi.

Altham, Williams’ın açıklamalarının Barrow-in-Furnes de 4 ay süren bir gerginliğe neden olduğunu vurgulayarak, “Williams, kendini ciddi biçimde yaralamak da dahil olmak üzere gerçek değil yargılamalar yaratmak için mucizevi mücadele sarf etti.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İngiltere’de 3 Kişiye Tecavüz Iftirası Atan Kadına 8,5 Yıl Hapis Cezası Verildi

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz