İstanbul’da Deprem Riski Yüksek Ilçelerden Bakırköy’de Kira Fiyatları Ortalama 2 Bin Tl Azaldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Bakırköy’de 40-50 yıllık daha önceki binaların kira maliyetleri zelzele evhamıyla düştü. İlçedeki kiralık daireler vasati 2 bin liralık bir düşüş yaşadı. Yeni binalarda bu sayı değişmedi. Bölgede 1999 zelzele evvelindeki binalara alaka da düştü. Daha çok yeni binalara arz bulunuyor.

Bakırköy’de 13 bin TL’lik kiralık daha önceki dairenin maliyeti 11 bin TL’ye kadar düştü. Bu binaların büyük bir kısmını kentsel değişime girme olasılığı bulunan binalar oluşturuyor. Emlakçılar kentsel değişime girme olasılığı olan binaları yurttaşlara bilgi vererek kiraya veriyor.

Emlakçı Mukadder Selim, Bakırköy’de zelzele nedeniyle daha önceki dairelere alakanın düştüğünü söyleyerek, “Yeni dairelere arz arkasıydı. Yurttaşlar zelzele tehlikeyi bulunan ilçelerden evham dinliyor. Yurttaşlar zelzeleye dayanıklı yerlerde oturmak için harekete geçti. 13 bin liralık daireleri 12 – 11 bin liraya kadar verebiliyoruz” dedi.

Kentsel değişime girecek konutların büyük bir kısmının 40-50 senelik binalar olduğunu belirten Selim, “Burada oturanların da kazanç seviyeyi orta seviyede bulunuyor. Kentsel değişimin parasal bir gideri oluyor. 1999 zelzele evveli daha önceki binalara arz eksildi, daire maliyetleri az da olsa azıcık düştü. 11 bin liralık bir kiralık daireyi 10-9 bin liradan verebiliyorum. Ancak biz yurttaşları daha önceki dairelerin tehlike altında olduğunu ve kentsel değişime her an girebileceği mevzusunda uyarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Zelzeleden evham dinleyen yurttaşların yeni bölge arayışında olduğunun altını çizen Selim, “Yurttaşlar; Çanakkale, Edirne, Kırklareli veya Karadeniz bölgesindeki şehirlere gitmek istiyor. Zelzeleden dolayı yurttaşlar ikinci bir tasarı yapmak vaziyetinde kaldı” açıklamalarında bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul’da Deprem Riski Yüksek Ilçelerden Bakırköy’de Kira Fiyatları Ortalama 2 Bin Tl Azaldı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz