İstanbul’da Elektrikli Skuter Kullanımında Yeni Dönem! İbb Eylem Planını Hayata Geçiriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Megakent Belediyesi İBB, elektrikli skuter kullanımıyla alakalı çalışma başlattı. İBB’den yapılan açıklamada, tam dünya metropollerinde mesele olmaya başlayan elektrikli skuter kullanımıyla alakalı yeni eylem tasarısının hayata geçirileceği belirtildi.

Erişim Dairesi Başkanlığı Erişim Tasarılama Şube Müdürlüğünün 8 maddelik skuter eylem tasarıyı tanımladığına değinilen açıklamada, İstanbul’un değişik noktalarında 1500 park alanı oluşturulacağı, ilçe belediyelerinin katkısıyla tanımlanan park alanlarının montajına skuter cerrahlarının da katkı vereceği, park alanlarının 6 ay içerisinde hazır hale getirileceği aktarıldı.

Kullandıkları skuterleri rastgele yerlere değil, bu park alanlarına vazgeçenlerden açılış fiyatı alınmayacağı, bu kaideye uyan kullanıcılara toplam ödeyecekleri fiyattan yüzde 15’i bulan bir indirim yapılacağına dikkati çekilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Trafik akışının yoğun olduğu noktalarda sürat hududu getirilecek. ‘Duyarlı bölge’ olarak belirlenen yerlerde sürat hududu saatte 12,5 km olarak hudutlandırılacak. Alakalı tüm cerrahlar, e-skuter kullanım bilgilerini İstanbul Megakent Belediyesi Erişim Dairesi Başkanlığı Erişim Tasarılama Şube Müdürlüğü ile kumpaslı olarak paylaşacak. Kullanıcılara eğitim koşulu getirilecek. Cerrahlar 2 ayda bir eğitim çalışması tertip etmekle mükellef olacak. Halen İstanbul’da faaliyet gösteren 7 değişik cerrahın mobil uygulamaları İstanbulKart ile entegre olacak. Süreç içerisinde toplu taşıma ile bütün entegrasyonu sağlayacak çözümler geliştirilecek. Her sene İBB ile cerrahlar arasında irtibat ve bilgilendirme kampanyaları yapılacak.”

Açıklamada, ilçelerde elektrikli skuter komiteleri kurulacağı, ayda bir bir araya geleceği, ilçe belediyelerinin, cerrahların ve İBB’nin eşgüdüm içerisinde hareket edeceği vurgulanan açıklamada, 2024 haysiyetiyle tek şahsın ilk 5 kullanımında sürat hududunun saatte 12,5 km olarak hudutlandırılacağı bildirildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul’da Elektrikli Skuter Kullanımında Yeni Dönem! İbb Eylem Planını Hayata Geçiriyor

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz