İyi̇ Parti Genel Başkanı Akşener, Gaziosmanpaşa’daki Stat Açılışında Konuştu Açıklaması

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ulusun politikanın kavga eterek yapılmasını istemediğini belirterek, “Ulusumuz bizden seçmenin velinimet olduğu, seçmene müteveccih, ulusumuza müteveccih hizmetler üzerinden rekabet yaptığımız, birbirimize sövmediğimiz, birbirimizi tehdit etmediğimiz bir tercih atmosferi istiyor.” dedi.

Akşener, İstanbul Megakent Belediyesi İBB Gaziosmanpaşa Halit Kıvanç Şehir Stadı’nın açılışında konuştu.

Herkesin hayranlık dinlediği, rol modeli olan rahmetli Halit Kıvanç ismine stadyum açmak için bugün burada olduklarını ifade eden Akşener, açılışa katılan Kıvanç’ın ailesini hürmetle selamladığını söyledi.

Akşener, “Bu halk öyle büyük bir millettir ki bir zelzele oldu, birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için toplandık. Herkes bir dilim ekmeğini ikiye parçaladı. Dün Adıyaman’daydım. Ondan evvel Kahramanmaraş’ta, ondan evvel de Hatay’daydım. Hatay’da Ekrem Başkan’la ve öbür belediye başkanlarıyla, onların hizmetleriyle karşılaştık. Kahramanmaraş’ta Mansur Başkan’la ve öbür belediye başkanlarının çabalarıyla, hizmetleriyle karşılaştık. Tam Sivil Toplum Kuruluşuların, tam politik partilerin bir Sivil Toplum Kuruluşu gibi çalıştığı hizmetlerle karşılaştık.” diye konuştu.

Zelzele bölgesi Adıyaman’da dün tuhaf bir hadise yaşandığını kaydolan Akşener, şöyle devam etti:

“Gölbaşı’nda şikayetler var, onları aldım. Zira ben esnaf dolaşırken de zelzele bölgesi dolaşırken de propaganda yapmıyorum. Zelzele bölgesinde öncelikli işimiz insanımızın tasaları, yetersiz kalanların bitirilmesi. Bir yurttaşımız, ‘İlk kere Gölbaşı’na Cizre, Tokat ve Esenler Belediyesi geldi. Ben çağırdım, onlar geldi.’ dedi. Ben de kendisine ‘Allah onlardan da razı olsun. Sizin de bu organizasyonunuzdan razı olsun.’ dedim. Bir kaşık suyu, bir dilim ekmeği, bir konteyneri, bir çadırı, bir damacana suyu kim veriyorsa Allah onlardan razı olsun. Demem o ki ulusumuz bizden politikayı kavga eterek yapmamızı beklemiyor. Ulusumuzun bizden seçmenin velinimet olduğu, seçmene müteveccih, ulusumuza müteveccih hizmetler üzerinden rekabet yaptığımız, birbirimize sövmediğimiz, birbirimizi tehdit etmediğimiz bir tercih atmosferi istiyor.”

Zelzelenin, vefatın ne kadar yakın olduğunu gösterdiğini kaydolan Akşener, “Zelzele bize ecelin ne bir soluk evvel, ne bir soluk sonra olduğunu gösterdi. Zelzele bize ‘birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için’ olmanın ne kadar ehemmiyetli olduğunu gösterdi.” dedi.

“Halit Kıvanç cemiyetin ortak kıymeti ve ortak sevgisidir”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da stadyumun FIFA onaylı ve 5 bin şahıs kapasiteli olduğunu söyledi.

Stadyum projesine anaokulu ilave ettiklerini anlatan İmamoğlu, ilçede faaliyet gösteren acemi 21 spor kulübünün de stadyumda idman yapabileceğini kaydetti.

Stada Halit Kıvanç’ın adını verdiklerini belirten İmamoğlu, “Halit Kıvanç cemiyetin ortak kıymeti ve ortak sevgisidir. Yaşarken öyleydi, öyle olmaya da devam edecektir.” dedi.

İmamoğlu, İYİ Parti İstanbul Şehir Başkanlığına yapılan atağı şiddetle ayıpladığını ve bu hamlenin faillerinin bir an evvel bulunmasını temenni ettiğini söyledi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Akılda da stadyumun imal süreciyle alakalı bilgiler verdikten sonra “hayırlı olsun” temennisinde bulundu. Akılda, İYİ Parti İstanbul Şehir Başkanlığına tertip edilen atağı ayıpladığını söyledi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek stadyumun açılışı hakikatleştirildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İyi̇ Parti Genel Başkanı Akşener, Gaziosmanpaşa’daki Stat Açılışında Konuştu Açıklaması

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz