İyi̇ Partili Rıdvan Uz’dan Istifa Eden Ağıralioğlu’na Tepki: Sen Masaya Dönülmesi Konusunda El Kaldırandın, Şimdi Ne Oldu?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itirazlarıyla gündem olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, bir televizyon kanalına yapığı açıklamada “Meral Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum. İstifa edeceğim” dedi.

İYİ Parti Lafçısı Kürşad Zorlu, mevzuya ait yaptığı açıklamada Akşener’in Ağıralioğlu ile görüşmeyeceğini söyledi. Akşener’in Ağıralioğlu’nun istifasını evvel televizyondan duyurması sebebiyle buluşmayı iptal ettiği iddia edildi.

Zorlu, “İstifa müessesi şahsın tek taraflı bir karar verme usulüdür. Böyle bir düşünce ve davranışın ifadesidir. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızla bu kapsamda bir görüşme yapılması fikri de anlam ve ehemmiyetini yitirmiştir. Rastgele bir görüşme asıllaşmayacaktır.” dedi.

Gelişmeler sonra Yavuz Ağıralioğlu, istifa arzuhalini Mehmet Akif Ersoy’a gönderdi. Ağıralioğlu’nun istifa arzuhalinde şu ifade yer aldı: “Gördüğüm ihtiyaç üzerine İYİ Parti aboneliğimden istifa ediyorum. Gereğini talep ederim.”

İYİ Parti Genel Yönet Heyeti ve Kurucular Heyeti Azası Rıdvan Uz, Ağıralioğlu’na tepki gösterdi. Twitter paylaşımında Uz, “Sormam gereken sual şu; Yavuz Ağıralioğlu andırırsın sanırım. Divanda senin de olduğun etrafta altılı masaya tekerrür dönülmemesi mevzusunda ben görüş bildirirken, sen masaya dönülmesi mevzusunda el kaldırandın şimdi ne oldu?” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ise “Bu tercihte adların ehemmiyeti yok. Onun için hiç kimse kendini aldatmasın. Gerekçe aramasın. Ulusu ablavut yerine koymasın. Her kim ki tek adam rejiminin değişmesi için çalışmaz ve hakka, hukuka, haka ters, vatana, ulusa, insana hasar veren bu kumpasın devamına en küçücük bir katkı sağlar, değirmenine su taşırsa hesabını tarih önünde bir gün belirli verir. Bu tercih iyilikle makûsluğun tercihi işte o kadar. Bu da böyle biline.” paylaşımında bulundu.

Altılı Masa’nın aday tanımlama buluşmasında Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığının dayatıldığını ifade ederek sert açıklamalarla Mansur Yavaş ve İmamoğlu’na aday olması mevzusunda çağrıda bulunmuştu. Ancak sonrasında Akşener, partisiyle yaptığı istişareler ve iki belediye başkanının arabuluculuğu ile masaya geri dönmüştü. Süreç sonunda Kılıçdaroğlu aday olmuş; İmamoğlu ve Yavaş’ın ise cumhurbaşkanı dayanakçısı olacağı açıklamıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İyi̇ Partili Rıdvan Uz’dan Istifa Eden Ağıralioğlu’na Tepki: Sen Masaya Dönülmesi Konusunda El Kaldırandın, Şimdi Ne Oldu?

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz