Jiangsu, Çin’de 10 Milyon Bireysel İşletmeye Sahip İlk Eyalet Oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NANJİNG, 30 Mart Xinhua — Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaleti, 10 milyonuncu fertsel firmasının ruhsatını Perşembe günü onaylayarak, ülkede bu ölçekte kayıtlı fertsel şirkete sahip ilk eyalet oldu.

10 milyonuncu ruhsat, 10 Nisan’da eyaletin merkezi Nanjing’ın Yuhuatai bölgesinde yeni bir fırın açmak isteyen Zhang Kang’a verildi.

Jiangsu Eyalet Piyasa Tertip Etme Ofisi Müdür Takviyecisi Xue Qiang, eyaletin piyasa varlıklarının takribî yüzde 70’ini oluşturan fertsel şirketlerin, eyalet ekonomisinin esasını oluşturduğunu söyledi.

İstatistiklere göre, Jiangsu’daki fertsel şirketlerin takribî yüzde 90’ı, özellikle sıradan insanların günlük hayatıyla yakından ilişkili olan üçüncül sektörde faaliyet gösteriyor. Eyaletteki fertsel şirketlerde 16,83 milyondan fazla birey istihdam ediliyor.

Ülke genelinde başlatılan bir dizi seçimli siyaset ve temkin sayesinde, Jiangsu’daki fertsel firmalara müteveccih piyasa güveni ve temennisi, senenin başından bu yana sürekli biçimde toparlandı.

Eyaletin piyasa tertip etme ofisine göre, Jiangsu’da bu sene kaydolunan fertsel firma rakamı Salı günü 275 bine erişti. Mevzubahisi yarıyılda tam yeni kaydolunan piyasa varlıkları içinde fertsel şirketlerin hisseyi yüzde 65,4 oldu. Bu değer, bir evvelki senenin aynı yarıyılına göre yüzde 5,5 daha fazla.

Yangtze Nehri Deltası bölgesinde büyük ekonomik ağırlığa sahip Jiangsu, hareketli özel sektörüyle ünlü.

2012’nin sonunda takribî 3,48 milyon kayıtlı fertsel firma bulunan eyalette takribî 10 senede bu rakamın 10 milyona çıkmasıyla etkileyici bir zafere imza atıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Jiangsu, Çin’de 10 Milyon Bireysel İşletmeye Sahip İlk Eyalet Oldu

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz