Karaoğlu Adaylığını Açıkladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Cumhuriyet Ulus Partisi’nden CHP milletvekili aday adaylığını açıkladı.

CHP Şehir Başkanlığı binasında tertip ettiği basın buluşmasında aday adaylığını açıklayan Dr. Sema Karaoğlu; “Çalışan, kadın, anne, hekim olarak ve uzun senelerdir sivil toplum kuruluşunun başkanı olarak şehrimizdeki kasvetleri her açıdan, her seviyeden görmüş, yaşamış biriyim. 34 sene Kayseri’de on binlerce hastanın tasasına derman oldum. Sivil toplumda binlerce kadının yaşamına dokundum. Hipokrat andı etmiş bir hekim olarak kimseyi ayırt etmeden rehabilitasyon ettim. Şimdi de şehrimizin meselelerini çözmeye talibim” dedi.

“Amaçlara erişilebilmek için karar verme mekanizmalarında, temsil makamlarında olmam gerekiyor”

Kayseri için çalışacağına, meseleleri çözmek için elinden gelen tüm mücadeleyi göstereceğine söz veren Karaoğlu; “34 senede Kayseri’de 3 evlat dünyaya getirip yetiştirmiş kendini bu şehrin öz evladı olarak gören ben, Kayseri’de kaplumbağa süratiyle giden yatırımlara sürat vermek meseleleri çözmek, onları saldırıya kaldırmak için ismeyim. Tüm sarih alanlarda kuş cıvıltılarının olduğu, ağaçların yapraklarının hışırtısıyla kulakların dolduğu, konutlardan çocuk kahkahalarının yükseldiği, alanları talebelerin doldurduğu, kadınların iş dünyası ve temsil makamlarında yeterince yer aldığı, şiddetin bittiği, İstanbul sözleşmesinin tekerrür yürürlüğe girdiği, bilimin egemen olduğu, manililerin denk olarak yaşam hakkına kavuştuğu, dilsiz canlıların ve tabiatın korunduğu beşeri kaynaklara değer verilen, betona tutsak olmayacağımız bir amaçla yola çıkıyorum. Öğreniyorum ki; bu amaçlara erişilebilmek için karar verme mekanizmalarında, temsil makamlarında olmam gerekiyor. Bundan dolayı sizlerin vekilliği için aday olmaya karar verdim. Sizin sesiniz, sizin vekiliniz olmak için CHP den aday adaylığımı açıklıyorum. Ulusumuzun, milletimizin hepimizin iyileşmeye lüzumu var. Kadın elinin kabiliyeti, bir annenin şefkati ve bir hekimin rehabilitasyon hüneriyle meseleleri çözmeye talibim. Başta cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, teşkilatımıza, gençlik ve kadın kollarına, tüm kadrolarına, geçmişte emek verenlere, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine, beğenenlerime, her daim yanımda olan elimi yakalayan çok değerli eşime, canım evlatlarıma, gelinime, damadıma, basın emekçilerine ve siz değerli arkadaşlarıma şikayet etmeden Kayseri için çalışacağıma, meselelerinizi çözmek için elimden gelen tüm mücadeleyi göstereceğime hak hukuk ve haktan parçalamayacağıma, ehliyet, liyakat ve vefayı şiar edineceğime iffetim üzerine söz veriyorum” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karaoğlu Adaylığını Açıkladı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz