Kentsel Dönüşümde Yeni Destek Paketi! Kredi Üst Limiti 1 Milyon 250 Bin Tl’ye Çıktı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine Ve Maliye Bakanlığı ile Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanlığı, kentsel değişim kapsamında yüklenici ve ev üreticileri için destek kutuları hazırladı. Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada, “Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanlığımız ile yeni yapıların inşasına ve kentsel değişime müteveccih çalışmalarımızı süratle sürdürüyor ve bu kapsamda uygun finansman imkânlarını Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak sağlamaya devam ediyoruz.” denildi.

Açıklamada şöyle devam edildi:

“Bu kapsamda; tehlikeli alanlarda yer alan ya da kendisi tehlikeli yapıların malikleri için, kentsel değişim kapsamında yüklenici ve ev üreticileri için destek kutuları hazırladık. Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanlığımızla eşgüdüm içerisinde maliklere müteveccih sunduğumuz finansman koliyi kapsamında birey başı 1.250.000 TL’ye kadar finansman ihtimali sunuyor ve finansman maliyetinin 840 baz puana kadarlık kısmını karşılıyoruz. Kutu ile yurttaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmeleri için ehemmiyetli bir kolaylık daha sunmuş oluyoruz.

Ayrıca, Hazine destekli kefalet sistemini de kapsama dâhil ederek, kentsel değişim sürecinde yüklenici ve ev üreticisi işletmelerin uygun şartlarda finansmana ulaşımını sağlıyoruz. Hazine destekli kefalet sistemi kapsamında şu ana kadar uyguladığımız tazmin oranını bu kutu özelinde %7’den %9’a çıkarıyoruz. Ayrıca, mevzuatta Bakanlığımıza yetkisi verilen kefalet oranlarını da azami seviyede kullanıyoruz. Çok uygun şartlarda sağlanan bu finansman kolimiz ile 12 ay ödemesiz yarıyıl imkânı dâhil toplam 48 ay vade ile 250 milyon TL’ye kadar finansman imkânı sunuyoruz. Bu güzergahta 50 milyar TL kefalet limitini kullanıma açıyoruz.

Bu finansman desteklerinin Kentsel Değişim sürecini süratlendirerek ülke ve ulus olarak natürel afetlere daha hazırlıklı hale gelmemize vesile olmasını ümit ediyoruz.”

İşte kentsel değişime ait verilen tüm destekler:

Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanı Murat Müessese de sosyal medya paylaşımında, “Kentsel değişimde yeni bir yarıyıla giriyoruz. Süreci süratlendirecek adımı Hazine ve Maliye Bakanımız @NureddinNebati ile attık. Mutasyonda kredi limitini 600.000’den 1 Milyon 250 bine çıkardık.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kentsel Dönüşümde Yeni Destek Paketi! Kredi Üst Limiti 1 Milyon 250 Bin Tl’ye Çıktı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz