Komünist Başkandan Işçileri Mest Eden Imza! Çalışma Saatlerini Düşürüp Maaşlara Da Yüzde 85 Zam Yaptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Komünist Partili Tunceli Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası yetkilileri arasında toplu kontrat imza atıldı. Kontratla 01.03.2023 ile 28.02.2024 tarihleri arasında norm kadro emekçilerine aldıkları günlük yevmiye ve sosyal haklara 01.03.2023 tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 85 zam yapıldı.

Kontratla ayrıca çalışanlara günlük 6 TL yol fiyatı desteği yapılması da imza altına alındı.Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, taşeron işletme emekçilerinin haziran ayında yapılacak toplu kontratlarının ardından ağustos ayı itibariyle emekçilerin çalışma saatinin 7 saate düşürüleceği bilgisini paylaştı.

Yapılan kontrata ait Sözcü’ye bir değerlendirmelerde bulunan Maçoğlu, “Bileşenlerimiz ile takribî iki yıldır üzerine konuştuğumuz çalışma saatlerinin düşürülmesine dönük çalışmamız da neticelendi. İşletme çalışanlarımızla haziran ayında yapılacak kontratın ardından ağustos ayı itibariyle çalışma saatleri 7 saate düşürülecek. İhaleyle yapabileceğimiz tam giderleri emekçilere vererek ve onları destekleyerek daha iyi, ucuz ve nitelikli bir iş yapılıyor. Kadrolu emekçilerimize yüzde 85 zam ile 11 bin 500 lira olan ücretleri 21 bin 200 etrafına çıkartıldı” dedi.

Açıklamasının devamında enflasyon sayılarına ve kira maliyetlerine vurgu yapan Maçoğlu, “Enflasyon yüzde 100’ün üzerine çıkması ve fakirlik hududunda da yükselme olduğu için insanlar evine ekmek götüremez vaziyete geldi. Kiralar 3-4 bin liradan alt değil artık. Bu gibi meseleler insanların yaşam alanlarını kısıtlıyor. Bu bir mesele haline gelince de insanları çalıştıramazsın. Zira hayat pahalılığından işçide motivasyon meseleyi oluyor, mutsuz oluyor, ailesiyle mesele yaşıyor. Bunların her biri, bireyin iş yapabilme, mesullüğünü sürdürebilme meseleyi yaşar. Bu meseleyi halledilmediğinde ise ihale yapmak zorunda kalıyor ve çok büyük hasar etmeye başlıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Komünist Başkandan Işçileri Mest Eden Imza! Çalışma Saatlerini Düşürüp Maaşlara Da Yüzde 85 Zam Yaptı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz