Memleket Partisi Kurucu Üyesi Eşber Atila Partisinden Istifa Etti: Kılıçdaroğlu’na Destek Vermek Ödev Haline Gelmiştir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüksek Tercih Kurulu’nun Yüksek Seçim Kurulu, Cumhurbaşkanı kesin aday listesini açıklamasının ardından, Memleket Partisi Parti Meclisi PM azası Eşber Atila partisinden istifa etti. Atila, Twitter hesabından “Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek; tek adam yarıyılını tamamlamak, saray rejimini sonlandırmak isteyen herkesin ödevi haline gelmiştir. Bu surattan kurucusu ve Parti Meclisi Azası olduğum Memleket Partisi’nden istifa ediyorum” açıklamasını yaptı.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener’in bugün Cumhurbaşkanı kesin aday listesini açıklamasının ardından, Memleket Partisi kurucusu ve PM azası Eşber Atila partisinden istifa ettiğini duyurdu. Atila’nın Twitter hesabından istifasına ait yaptığı yazılı açıklama şöyle: “Zaman; bizlerin haklı oluşundan, milletin bundan sonraki hayatının nasıl olacağına geçmiştir. Gelinen noktada süreç içindeki tüm tenkit haklarımı gizli tutarak, geçmişte maruz kaldığım tüm haksızlıkları içime gömerek karar vermenin ehemmiyeti büyüktür. Aile içinde ve gençlik kollarında aldığım öğreti: ‘Fertsel zafer isteği, cemiyetsel bir hasılatın olmamalıdır’ biçimindedir. Sayın Muharrem İnce ve Memleket Partili dostlarımın iyi hedefleri şüphesizdir.

Ancak tüm bilgiler; AK Parti’yi yollamak, kastıyla da olsa yapılan çalışmanın kusurlu neticeler doğuracağını göstermektedir. Bu gidişatta azaltan, ayrışan tarafın değil; birleşen, bütünleşen tarafın faydalı olduğuna inanmaktayım. Bugün artık bir hayli değişik politik görüşün kabul ettiği, hatta birbirlerine ters diyebileceğimiz partilerin bile uzlaştığı, bizlerin Genel Başkanlığını yapmış Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek; tek adam yarıyılını tamamlamak, saray rejimini sonlandırmak isteyen herkesin ödevi haline gelmiştir. Bu surattan kurucusu ve Parti Meclisi Azası olduğum Memleket Partisi’nden istifa ediyorum.

Umuyorum ki tüm Atatürkçülerle, memleket sevdalılarıyla, hürlük ve insan hakları korunucularıyla, laik demokratik Cumhuriyetten yana olanlarla, bütün bağımsız Türkiye diye bağıranlarla 14 Mayıs sabahı evvel sandıkta, sonra iktidarı devralırken yeniden beraber oluruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memleket Partisi Kurucu Üyesi Eşber Atila Partisinden Istifa Etti: Kılıçdaroğlu’na Destek Vermek Ödev Haline Gelmiştir

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz