Mhk Başkanı Lale Orta Için Ortaya Atılan Iddialar Dursun Özbek’i Şaşkına Çevirdi: Hayretler Içinde Kaldım

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 1905 GSYİAD “Düşler Vadisi” projesinde açıklamalarda bulundu. Özbek, MHK Başkanı Lale Orta için ortaya atılan iddialar ve Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un açıklamaları alakalı da konuştu.

Lale Orta için ortaya atılan iddialar ile alakalı Özbek, “İnanmadım. Böyle bir şey olamaz dedim. Bu dedim tevatürdür, olası değil. Şayet varsa da, Türkiye’nin, futbolun, müesseseleri, heyetleri var. Onlar gereğini yapacaklardır. İnandırıcı gelmemişti bana. Ama dün akşam bazı beyanatları okuyunca hayretler içinde kaldım. TFF’nin, heyetlerin, insanların vazifeleri itibariyle yaptıkları şeyleri değerlendirirler, onların gereğini yapacağını düşünüyorum.” dedi.

Özbek, Jorge Jesus’un “Maçlar sahada kazanılmıyor” açıklaması için ise “Bu sualin muhatabı ben miyim? Böyle bir beyanda bulundu. TFF var, Türkiye Cumhuriyeti’nin heyetleri var. Herkes, her şeyi söyleyebilir. Doğrudur, yanlıştır bunu tartışmak yerine, kullandığı ifadelerdeki ağırlık Türk futbolu ile alakalı. Onun yorumunu biz yapacak değiliz. Benim muhatabım değil, Türk futbolunun heyetleri var onlar baksınlar, araştırsınlar. Ne gerekiyorsa onların yapması gerekli. Heyetler bunu dikkate alacaktır diye düşünüyorum. Bunun muhatabı TFF’dir. Onların dikkat etmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek’in açıklamalarının tamamı şöyle:

2014’te rahmetli Duygun abi ile misyona geldiğimiz zaman, Galatasaray’ın mali tablosu emin, bu tabloyla sürdürülebilir bir atletik faaliyet yaşamak olası değil. Bir yere gelip tıkanacağımızı kendisine anlattım. ‘Temel faaliyetimizin dışında bazı projelerle bu atletik faaliyetlerimizi sürdürülebilir hale getirmemiz gerekir’ dedim. Kendisi de ‘İyi olur’ dedi. Onun üzerine Mecidiyeköy’deki 2100 metrekarelik arsamız üzerinde bir otel projesi büyüttük. Ondan sonraki yarıyılda başkan seçilemediğimiz için proje o biçimde kaldı. 2015’te başkan olduktan sonra aynı düşüncesi idareyle paylaşmak suretiyle genel heyete geldim. Genel heyette de bu görüşümü anlattım. O gün itibariyle Riva ve Florya arazileri için proje yapma yetkilerini genel heyetten aldım. Riva projesi bugüne kadar geldi.

Riva arazisi, bugüne geldiği zaman Galatasaray’a ne kadar fayda sağladığını paylaşmak istiyorum. Riva arazisi, başladığı günden bu yana Galatasaray’a 170 milyon dolar artı 90 Milyon TL fayda sağlamıştır. Kulüp hesaplarına girince bunu görürsünüz.

Bankalara gidin, hep şunu söylüyorlar; 3 Büyükler içinde finansal yapısı, borçların ölçüsüne bakıldığı zaman ve getirilere bakıldığı zaman en iyi vaziyette Galatasaray. Bunun bir tek nedeni var. Riva’dan kaynaklandırdığımız 170 milyon dolar. Galatasaray’ın finansal yapısında büyük bir düzelmeye neden olmuştur. Tamamen düzelmiştir, hayır. Ama giderek niyetimize ulaşacağız.

Konya’da bir yol kazası oldu. Şampiyonluğun en büyük adayı Galatasaray hala. Taraftarların bugüne kadar gösterdikleri yardımla buraya geldik. Konya’da o neticeye karşın, taraftar oyuncularımızı çağırdı ve alkışladı. Aynı yardımın devam etmesini istiyorum, edecektir de. Allahın İzniyle Mayıs’ta gereken neticeyi alacağız. Hiç kimse merak etmesin.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mhk Başkanı Lale Orta Için Ortaya Atılan Iddialar Dursun Özbek’i Şaşkına Çevirdi: Hayretler Içinde Kaldım

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz