Nisan Ayında Tezgahlar Karpuzla Doldu, Fiyatını Öğrenen Vatandaşın Keyfi Fena Kaçtı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaz mevsiminin bırakılmaz lezzetlerinden karpuz, tezgahlarda yerini almaya başladı. Bayrampaşa’da bulunan bir pazarda karpuzun kilosu 35 liradan satılıyor. Pazarcı esnafı karpuzu dilimleyerek, alıcılarına satıyor. Vasati bir buçuk kiloyu bulan bir dilim karpuzun maliyeti ise 51 lira.

Beykoz’daki bir manavda ise karpuzun kilosu 20 lira. Yol üzerinde kendine ait tezgahında satış yapanlar ise karpuzun kilosunu 30 liradan satıyor. Yurttaşlar maliyetleri yüksek bulduğunu belirtiyor.

Bayrampaşa’da pazar esnafı olan Hilmi Ekinci, ‘Karpuzun kilosu 35 lira. Sabah tezgahıma 4 karpuz getirdim. Ramazan ayından dolayı fazla satılmıyor. Bugün 50 kilo karpuz geldi, tane ile 4 karpuz ile tezgahı açtım ama parça halinde satıyorum. Karpuzun dilimini 1 buçuk kiloya denk gelecek biçimde kesip 51 liraya satıyoruz. Dilim daha çok seçim ediliyor” dedi.

Beykoz’da manav işleten Şevket Okur ise, ‘Karpuz bize 3 gün evvel geldi. Kilo maliyeti 20 lira. Şu an piyasada kilo maliyeti 25-30 lira arasında değişiyor. Günlük 20 tane geliyor, 10 tane satabiliyorum, arz var” biçiminde konuştu.

Bayrampaşa’da yol üzerinde kendine ait tezgahta satış yapan Remzi Emeç ise “Bu sene karpuzu İran’dan getirdik. Dışarda maliyetler daha pahalı. Adana karpuzu takribî 40 gün sonra gelecek. Şu an karpuzun kilosu 30 lira. Geçen yıl 20 liradan açılış yapmıştık, karpuz bol kazançsa maliyetler düşecektir” diye konuştu.

Müşteri, Hikmet Kaya, ‘Geçen gün buradan bir karpuz aldım, maliyeti pahalı ama çok hoş çıktı, o surattan tekerrür gelip aldım. İran’dan geldiğini söylediler, biz de konuklarımıza ikram ediyoruz” ifadesini kulandı. Abdullah Delen ise, ‘Azıcık pahalı ama ilk defa çıktığı için aldık. İftardan sonra yemek için aldık” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nisan Ayında Tezgahlar Karpuzla Doldu, Fiyatını Öğrenen Vatandaşın Keyfi Fena Kaçtı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz