Oy Pusulaları, Yurt Dışına Diplomatik Kargo Ya Da Kurye Aracılığıyla Gönderilecek, Kiralanacak Uçaklarla Ya Da Diplomatik Kuryeler Tarafından Geri…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüksek Tercih Heyeti Yüksek Seçim Kurulu, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili tercihlerinde yurt dışında kullanılacak rey pusulalarının sevk edilmesi ve geri getirilmesine ait temelleri tanımladı. Buna göre; rey pusulası kutularının bulunduğu damgalı torbalar diplomatik kargo/kurye aracılığıyla Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları tarafından taşınacak. Yurt dışında kullanılan reyler de kiralanacak uçaklarla ya da diplomatik kuryeler aracılığıyla Türkiye’ye geri getirilecek.

Yüksek Seçim Kurulu, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili tercihlerinde yurt dışında kullanılacak tercih malzemelerinin mahalline sevk edilmesi ve kullanılan rey pusulalarının geri getirilmesine ait kargo harekâtları ve süreci ile hudut ülkelerden diplomatik kurye aracılığıyla getirilecek malzemelerin tesliminin usul ve temellerine ait genelgesini Resmi Gazete’nin bugünkü rakamında yayınlandı.

Buna göre; birleşik rey pusulaları, Yüksek Seçim Kurulu tarafından bastırılacak ve ambalajlanıp damgalandıktan sonra Yurt Dışı İlçe Tercih Heyeti’na teslim edilecek. Rey pusulası kutularının bulunduğu diplomatik torbalar, diplomatik kargo/kurye aracılığıyla Türk Hava Yolları tarafından varış noktalarına eriştirilecek ve buradaki sandık gizleme ve eriştirme heyetlerine teslim edilecek.

Yurt dışında kurulacak sandıklarda kullanılan rey pusulaları ise Yüksek Seçim Kurulu tarafından kiralanacak uçaklarla ‘rey torbaları nakil kurulları’ ya da diplomatik kuryeler tarafından Türkiye’ye geri getirecek. Kiralanacak uçaklarda, komite aboneleriyle beraber Dışişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği bir diplomatik kurye ile Yüksek Seçim Kurulu tarafından görevlendirilecek yeterli rakamda personel de bulunacak.

Yurt dışında kullanılan rey pusulaları Yurt Dışı İlçe Tercih Heyeti’na teslim edilecek, damgalı torbalar burada açılacak ve rey sayımı burada yapılacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Oy Pusulaları, Yurt Dışına Diplomatik Kargo Ya Da Kurye Aracılığıyla Gönderilecek, Kiralanacak Uçaklarla Ya Da Diplomatik Kuryeler Tarafından Geri…

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz