Paris Halkını Karşı Karşıya Getiren Konu! Elektrikli Scooter Için Referanduma Gittiler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizde ve dünyanın bir hayli noktasında hizmet veren scooter işletmeleri, Fransa’nın başşehri Paris’te münazara mevzusu oldu. Paris’te Lime, Dott ve Tier adlı firmalar ayda takribî 400 bin şahsa elektrikli scooter kiralama hizmeti verirken bu hizmeti daha çok gençler ve turistler seçim ediyor.

Bu sebeple şehirde bugün scooter’ların geleceği için halkoylaması yapılıyor. 25 yaşındaki Gael Chereau, metronun kapalı alan olması sebebiyle kullanmakta zorlandığını ve Paris’te erişim için elektrikli scooter’ı seçim ettiğini belirtti. Chereau, halkoylamasında elektrikli scooter’lar ile erişime devam edilmesi istikametinde rey kullanacağını söyledi.

Bir öbür scooter kullanıcısı Natache Nikaema da halkoylamasında rey kullanmayacağını ancak kiralık elektrikli scooter’ların kaldırılmasına karşı olduğunu ifade etti. Nikaema, metronun yorucu olduğunu dile getirerek, “En azından elektrikli scooterla gideceğin yere zamanında varıyorsun ve büyük bir kentte yaşıyoruz, böylece Eyfel Kulesi’ni görebiliyoruz.” dedi.

Roxane Gakou, kiralık elektrikli scooter kullanıcılarının vasıtalara daha az özen gösterdiğini ve caddede olur olmaz yere vazgeçebildiğini; bizzat tanıdığı scooter sahiplerinin ise aksine vasıtalarına iyi baktığını ifade etti. Gakou, scooter kullanımının daha iyi sorgulanmasını ve trafikte daha az scooter olmasını istediğini dile getirdi.

Paris’in banliyösünde yaşayan ve soy adını vermek istemeyen Juline, elektrikli scooter’lara karşı olduğunu belirterek, “Her yerde elektrikli scooter var, parklarda, yollarda ve kaldırımlarda.” dedi. Juline, elektrikli scooter’ların riskli olabileceğine dikkat toplayarak, bu vasıtalar sebebiyle bebek otomobilini süren annelerin veya tekerlekli sandalye kullanan manililerin vasıta yoluna inmek zorunda kalabildiğini söyledi.

Paris’teki her 5 kazadan 1’inin elektrikli scooterlara 2 bireyin binmesi neticeyi yaşandığı belirtiliyor. Paris Belediyesinin teşebbüsüyle kent uysalları takribî 200 noktada yerel saatle 09.00-19.00 arası, elektrikli scooter kiralama hizmetine “evet” veya “hayır” demek için rey kullanacak. Öte yandan ülkede yakın zamanda elektrikli scooter kullanma yaşı 14’e çıkarılacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Paris Halkını Karşı Karşıya Getiren Konu! Elektrikli Scooter Için Referanduma Gittiler

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz