Polis Yönetmeliğinde Değişiklik; 4 Il Doğu Statüsüne Alındı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EMNİYET hizmetleri sınıfı üyelerinin cetmelerine ait idaremelikte yapılan farklılıkla Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep ve Malatya, doğu şehirleri statüsüne alındı.

Resmi Gazete’de, ‘Emniyet Hizmetleri Sınıfı Üyeleri Atama ve Yer Değiştirme İdaremeliğinde Farklılık Yapılmasına Dair İdaremelik’ yayımlandı. Buna göre; 2024 senesinde yürürlüğe gireceği bildirilen 4 grup uygulaması sonlandırıldı ve şu an uygulanmakta olan 1’inci bölge batı ve 2’nci bölge doğu biçimindeki 2 grup uygulaması devam ettirilecek. Batı şehirlerinde lüzumlu görev zamanını doldurduktan sonra uygulanan lüzumlu yer farklılığı uygulaması yürürlükten kaldırıldı. Doğu görevinden muafiyet ve popülasyona kayıtlı olduğu yere ceddilme hakkından faydalanan şehit ve gazi yakınlarının kapsamı genişletilerek muharip gazilerin, sivil terör mağdurlarının, şehit ve gazi yakınları teşkilat üyelerinin, haktan faydalanması kararlaştırıldı. Daha evvel yaş haddinden emekliliğine 3 sene kalan personele sağlanan haklar, emekliliğine 5 sene kalan personeli içerecek biçimde genişletildi. Yapılan farklılık neticesinde yaş haddinden emekliliğe 5 sene kalan personelin arz etmesi ve koşullara uyması vaziyetinde yerinde emekli olmasına veya istediği yere atama olma hakkından faydalanması sağlandı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 11 şehri etkileyen zelzele faciasından sonra yapılan çalışmalar idaremelik farklılığına yansıdı. 1’inci bölge statüsünde bulunan Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep ve Malatya, 2’nci bölge statüsüne alındı. Bu şehirlerdeki görevli personelin görevlerinin şark hizmetinden sayılması sağlandı. Zelzele nedeniyle doğu şehirleri grubuna alınan üniteler de dahil olmak üzere 15 şehir, 99 ilçe ve 9 doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatı olmak üzere toplam 123 ünitenin görev müddetleri düşürüldü.

Doğu görevi yapan personele aynı yerde üst üste aralıksız olarak 2’nci doğu görevi yapma ihtimali tanındı. 2 doğu hizmetini aynı yerde aralıksız olarak yapıldığındaki toplam vakitler düşürüldü. Doğu şehirlerindeki ünitelerde emniyet müdürü ve emniyet amiri rütbelerindeki personeller hariç, hizmet süresi 6 sene olarak belirtilen ünitelerde toplam 10 sene, 5 sene olarak belirtilen ünitelerde toplam 8 sene, 4 sene olarak belirtilen ünitelerde toplam 6 sene, 3 sene olarak belirtilen ünitelerde toplam 4 sene, 2 sene olarak belirtilen ünitelerde toplam 3 sene aralıksız olarak görev yapmaları vaziyetinde 2’nci doğu görevini bitirmesine ihtimal sağlandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Polis Yönetmeliğinde Değişiklik; 4 Il Doğu Statüsüne Alındı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz