Seçime 41 Gün Kala Dikkat Çeken Kılıçdaroğlu Anketi! 4 Ay Önceye Göre Fark Çok Büyük

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MetroPoll Araştırma’nın Mart 2023 tarihli Türkiye’nin Nabzı başlıklı araştırmasında, Ulus İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile alakalı dikkat toplayan bir ankete imza atıldı.

Araştırmaya katılanlara ilk olarak, “Bugün tercih olsa Kılıçdaroğlu’na rey verme gidişatınızı belirtir misiniz?” suali yöneltildi. “Netlikle rey veririm” diyenlerin oranı yüzde 19.7, “Rey veririm” diyenlerin oranı yüzde 25 oldu. Katılımcıların yüzde 18.9’u, “Rey vermem” derken, yüzde 30.6’sı ise, “Netlikle rey vermem” cevabını verdi. “Fikrim/yanıt yok” diyenlerin oranı yüzde 5.8’de kaldı.

Katılımcılara yöneltilen bir değişik sual ise, “Bu pazar cumhurbaşkanlığı tercihi olsa Kemal Kılıçdaroğlu sizce tercihi kazanır mı?” oldu. Araştırmaya katılanların yüzde 34.9’u, “Kazanır”, yüzde 8’i, “Netlikle kazanır” biçiminde görüş belirtti. “Kazanamaz” diyenlerin oranı yüzde 39, “Netlikle kazanamaz” diyenlerin oranı ise yüzde 10.7 oldu. Yüzde 7.3 ise, “Yanıt yok” dedi.

Neticeleri Twitter hesabından paylaşan MetroPoll Araştırma’nın kurucusu ve idareyicisi Özer Sencar, şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu’na rey vermeyeceğini söyleyenler vereceğini söyleyenlerden takribî 5 puan fazla. Bu gerçek durum.

Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağını düşünenler kazanacağını düşünenlerden 7 puan fazla. Bu da seçmenin tercihe müteveccih algısı. Aralık 2022′ de bu fark 29 puanmış. 3 ayda aradaki fark çok büyük oranda kapanmış.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seçime 41 Gün Kala Dikkat Çeken Kılıçdaroğlu Anketi! 4 Ay Önceye Göre Fark Çok Büyük

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz