Suudi Maliye Bakanı Çinli İşletmeleri Yatırım Yapmaya Davet Etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

RİYAD, 18 Mart Xinhua — Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed el-Cedan, kraliyet ekonomisini çeşitlendirmeye çalışırken Çinli firmaları çok muhtelif alanlara yatırım yapmaya davet etti.

Bu açıklamaları Perşembe günü Suudi Finans Sektörü Konferansı’nda Xinhua ile yaptığı ziyarette dile getiren El-Cedan, Suudi Arabistan’ın lojistik, inşaat, madencilik, sanayi ve yenilenebilir enerji gibi muhtelif sektörlerde yatırım için bir hayli fırsat sunduğunu söyledi.

El-Cedan, yenilenebilir enerji sektörünün kraliyette patlama yaptığını, sektörün Suudi Arabistan tarafından ve Çinli firmalar da dahil olmak üzere kurulacak ortaklıklardan büyük ölçüde yatırıma gereksinim dinlediğini kaydetti.

Bakan, Çin’in Suudi Arabistan’ın en büyük ticaret ortağı olduğunu vurgulayarak, “Onlarla politik, ticari ve ekonomik olarak çok iyi bir ilişkimiz oldu. Bunu sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Bakan, Suudi Arabistan’da iş kurmaları için Çinli firmalarla bir hayli görüşme yürütüldüğünü açıkladı.

El-Cedan, finans sektörünü misal alarak kraliyetin birkaç Çin bankasına sahip olduğunu ve daha fazla Çin bankasını Suudi Arabistan’da iş yapmaya davet ettiğini söyledi.

Bakan ayrıca “Suudi Arabistan’da araba yapımı da büyük bir süratle başlıyor ve Çinli yatırımcıların katılması için büyük fırsatlar var” diye ekledi.

Çinli firmaları ve turistleri, büyüyen fırsatları ve “görülecek pek çok yeni şeyi” incelemek üzere Orta Doğu kraliyetini ziyaret etmeye davet eden Bakan, Xinhua’ya “Çin’in de bizim de uzun vadeli bir vizyonumuz var ve dünyanın böyle uzun vadeli tasarılara lüzumu var” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Suudi Maliye Bakanı Çinli İşletmeleri Yatırım Yapmaya Davet Etti

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz