Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç’tan Yaşam Köyü’ndeki Depremzedelere Ziyaret

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Melih Savaş Yaşam Köyü’nde kalan depremzede ailelerle toplandı.

Başkan Ataç, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat zelzelelerinin ardından afet bölgesinden Eskişehir’e gelen depremzedelerle temaslarını sürdürüyor. Bu kapsamda Ataç, Alt Söğütönü’nde bulunan Melih Savaş Yaşam Köyü’ne yerleştirilen depremzede aileleri ziyaret etti.

Ziyareti sırasında ailelerle tek tek sohbet eden Ataç, dayanışmayla bu güç günlerin atlatılacağını söyledi. Ataç ziyaretinde, şunları kaydoldu:

“Ne Yazık Ki ülkemiz çok büyük bir zelzele yaşadı ve yaralarımız çok büyük. Bu yaralarımızı dayanışma ruhuyla hep beraber epilepsiceğiz. Bugün de Melih Savaş Yaşam Köyü’nde konuk ettiğimiz vatandaşlarımızla toplandık. Onları ziyaret ettim ve kendileri ile çocukları için yapabileceğimiz bir şey olup olmadığını sordum. Hepsi son derece hoşnutlar. Bu da gönlüme azıcık su serpti. Çocuklarımızın psikolojileri de çok ehemmiyetli. Onları ve ailelerini elimizden geldiğince mutlu edeceğiz, yerlerini yadırgamamalarını sağlayacağız. Şehrimize gelen konuklarımızın birtakım gereksinimleri bulunuyor. Bu kapsamda da yeniden yaşam köyümüzün içerisinde gereksinim merkezi kurduk ve konuklarımız lüzumlarını burada karşılayabiliyor. Duyarlı yurttaşlarımız da gereksinim merkezimize besin koliyi, diş fırçası, diş macunu, hijyen koliyi, bebek bezi, bebek maması, kitap gibi lüzumlarını buraya eriştirebilirler.”

Hatay’dan gelen depremzede bir anne de şunları söyledi:

“İlk evvel bana soruldu, ‘Neye lüzumunuz var’ diye. Ben de dedim ki zati burada her şeyimiz karşılandı. ‘Ne ilaca lüzumunuz var’ diyorlar. Koşuyorlar hemen veriyorlar. Bize psikolog veriyorlar. Sonra ‘Başka ne lüzumunuz var’ diyorlar. Burada bize çatı verdiler. İlaç verdiler, hekim verdiler, psikolog verdiler. Daha ne verebilirsiniz diyorum. Başka Bir Deyişle bizim yaşamımızda çatı görebileceğim umudumuz yoktu. Siz bize burada umut oldunuz. Allah hepinizden gani gani razı olsun. Allah ne muradınız varsa versin. Benim şu an en ehemmiyetli istediğim çocuklarımın eğitimi ve güvenliği. Hatay’da zelzele olmadı, orada bir facia oldu. Ben bir daha çocuklarımı oraya götürürsem, çocuklarım orada can verir dedim. Eskişehir’de bu kadar şefkat, acıma ve bu kadar eğitime sizler gibi önemseyen insanlar olduğu için çok talihliyiz. Çok acımalısınız, çok yüce gönüllüsünüz. Keşke herkes sizin gibi olsa. Ne mutlu Allah bizleri sizin gibi iyi insanlarla karşılaştırdı. Allah da sizi iyi insanlarla karşılaştırsın. Her şey için çok teşekkür ediyoruz.”

Bir başka depremzede ise “Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Zira bu yardımı biz bir hayli noktada görmedik, göremedik. Bizlere burada devamlı en küçük gereksinimlerimizi dahi soruyorlar ve burada tam lüzumlarımız karşılandı. Çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç’tan Yaşam Köyü’ndeki Depremzedelere Ziyaret

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz