Tolga Andaç, İyi Parti’den Milletvekili Adayı Oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da kurduğu Mal Kaynak isimli firmasıyla gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Tolga Andaç, 1990 senesinde Ankara’da doğdu. Eğitim yaşamını da başşehirde bitiren Andaç, gayrimenkul işletmesiyle Sinpaş Altınoran, Sinpaş Marina, Başşehir Emlak Evleri ve Dikmen Doksvadi başta olmak üzere çok rakamda ses getiren projeye imzalaydı. Galibiyetlerini muhtelif mükâfatlarla taçlandıran Andaç şimdi politikaya girmeye hazırlanıyor.

2023 tercihlerine İyi Parti’den milletvekili aday adayı olarak katılmaya hazırlanan Tolga Andaç, evvelki gün İyi Parti Genel Merkez Binası’nda müracaatını hakikatleştirdi. Yaptığı açıklamada Türkiye’de bir anlayış farklılığına gereksinim dinlendiğini ifade eden Andaç, “Şayet aklımızı değiştirirsek, çevremizdeki dünyayı ve meselelerini idrak edişimizi de değiştirebiliriz. Türkiye’nin başkalaşıma lüzumu var. Biz de bu başkalaşımı hakikatleştirmeye talibiz. Adaylık için müracaatımızı yaptık, vatana halka hayırlı olsun” dedi.

Tolga Andaç, milletvekili seçilmesi halinde yaşama geçireceği projeleri ekonomi ve sosyal siyasetler olarak temellendirdiğini dile getirdi. “Cemiyetsel grupların değişikleşmiş gereksinimlerine yanıt verecek projelere odaklandık” diyen Andaç, projeleri hakkında şu açıklamayı yaptı: “İfade serbestliği, Anayasa’nın ilk dört maddesine bağlılık, çoğulcu demokrasiye geçiş sürecine katkı partimizle beraber ortak siyasetimiz. Hoş bir gelecek bizleri bekliyor. Yurttaşların alım eforunu artırmaya müteveccih siyasetler üreteceğiz. Talebe konutlarında kalanlara fatura yardımı, yeniden talebelerin yoğun yaşadığı bölgelerde çorba dağıtımı yapılması ve çamaşırhane gibi hizmetlerin temin edilmesi gibi mevzuları Meclis gündemine taşıyacağız. Manili bakımına müteveccih çalışmalar, sağlık merkezlerinin kurulması ve esnafa destek sağlanması noktasında da yurttaşın sesi olacağız.”

Andaç, laflarını şöyle sürdürdü: “Yerel idarelerle merkezi idare arasında şehrimizin sesi, yurttaşımızın elçisi olacağız. Ulusun vekil adayı olarak üzerine kafa yorduğumuz bir değişik nokta da erişim. Gerek toplu erişim, gerek trafik meseleyi, gerekse de otopark kasveti noktasında çözüme dair projeleri teşvik edip süreçlerin hemşerilerimiz ismine takipçisi olacağız. Ayrıca toplu taşıma kullanımını özendirmek için de hem partimiz hem de kendi ismimize mesullük alacağız. Etrafın korunması ve sürdürülebilir bir etraf kumpasının sağlanması da öncelik verdiğimiz başlıklar arasında.

Sürdürülebilir enerji kullanımının yaygınlaştırılmasına misal teşkil edecek projelerin destekçisi olacağız.”

Milletvekili seçilmesi halinde, kamusal kullanıma açılacak yeni parkların ve bahçelerin kurulmasına müteveccih projeleri yerel insiyatifler ve Sivil Toplum Kuruluşularla iş birliği halinde Meclis gündemine taşımak istediğini de dile getiren Tolga Andaç, “Sosyokültürel faaliyet ve çalışmaların reelleştirilmesi ve büyüyen teknoloji ve bilişim taşıtlarının yaşama entegre edilmesi için zorunlu yatırımların yapılmasının da takipçisi olacağız. Milletin kullanımına sarih yeni kütüphanelerin kurulması, turizm ve spor yatırımlarının teşvik edilmesi gibi başlıklar da projelerimiz arasında” diyerek laflarını noktaladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tolga Andaç, İyi Parti’den Milletvekili Adayı Oldu

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz