Trump, Suçlanmasını “Siyasi” Olarak Niteledi Ve Bunun “Seçimlere Müdahale” Olduğunu Savundu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NEW Daha Önceki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, New York Büyük Jürisi’nin kendisine yönelttiği yargılamayı “politik” olarak niteledi ve bunun “tercihlere müdahale” olduğunu korundu.

Trump, konutluluk dışı cinsel ilişki yaşadığı iddia edilen erişkin filmleri yıldızı Stormy Daniels’a 130 bin dolar “sus hisseyi” ödemesiyle alakalı yürütülen soruşturma kapsamında New York Duruşması Büyük Jürisinin kendisini yargılamasıyla alakalı yazılı açıklama yayımladı.

“Bu tarihteki had safhadaki politik eziyet ve tercih müdahalesidir.” diyen Trump, “radikal solcu Demokratların ‘Amerika’yı Yine Harika Yap’ hareketini yok etmek için cadı avına” çıktığını öne sürdü.

Trump, hakkında yürütülen Rusya soruşturması ve Mar-a-Lago’daki malikanesinin FBI tarafından basılması gibi kendisine karşı yürütülen soruşturmaları andırdırarak, “Demokratlar, ‘Trump’ı ele geçirme’ takıntıları kapsamında palavra söylediler, şike yaptılar ve hırsızlık yaptılar. Ancak şimdi ise düşünülemez olanı yaptılar.” dedi.

“Ülke tarihinde daha evvel böyle bir şey yaşanmadı”

Demokratların bu eyleminin tercihlere müdahale olduğunu kaydolan Trump, kendisinin tamamen masum olduğunu korundu.

Trump, ülke tarihinde daha evvel böyle bir vakanın yaşanmadığını belirterek, ülkede adalet sisteminin militarize olduğunu öne sürdü. Cumhuriyetçi Parti’den 2024 tercihlerine resmen aday olan Trump, anketlerde sarih ara önde göründüğü için Demokratların politik rakiplerini cezalandırmak istediklerini ifade etti.

Daha Önceki Başkan Trump, “George Soros tarafından itinayla seçilen ve finanse edilen Manhattan Savcısı Alvin Bragg bütün bir rezalet. New York’u ele geçiren eşi görülmemiş kabahat dalgasını durdurmak yerine, odaklanması gereken cinayetleri, hırsızlıkları ve hamleleri görmezden gelerek Joe Biden’ın lekeli işini yapıyor.” ifadelerini kullandı.

“Bu Cadı Avının Joe Biden’a büyük miktarda geri tepeceğine inanıyorum.” diyen Trump, kendisini destekleyenlerle beraber bunun üstesinden geleceklerini, Biden’ı yenerek Demokratların vazifelerine son vereceklerini ve Amerika’yı yine harika yapacaklarını ileri sürdü.

Trump’ın avukatı Joe Tacopina, konutluluk dışı cinsel ilişki yaşadığı iddia edilen erişkin filmleri yıldızı Stormy Daniels’a 130 bin dolar “sus hisseyi” ödemesiyle alakalı yürütülen soruşturma kapsamında New York Büyük Jürisinin Trump’ı yargılamak için rey kullandığını açıkladı.

Böylece Trump, Amerikan tarihinde kendisine yöneltilen bir yargılama sebebiyle egemen karşısına çıkacak ilk daha önceki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olacak.

Amerika Birleşik Devletleri’de 2024 başkanlık tercihlerine aday olan Trump, 18 Mart’ta Manhattan Bölge Savcısı’nın soruşturmasıyla alakalı olarak hapsedilmesini beklediğini duyurmuş ve bu sebeple protesto çağrısında bulunmuştu.

“Sus hisseyi” ödemesi

Erişkin filmleri yıldızı Stormy Daniels, Trump ile cinsel ilişkiye girdiği iddiası mevzusunda suskun kalması için 2016 senesinde 130 bin dolar ödeme karşılığında bir uyuşmaya imza attığını ancak Trump tarafından imza atılmadığı için bunun geçersiz olduğunu savunmuştu.

Trump, Daniels’in iddialarını palavralarken, Trump’ın 2016’daki tercih kampanyasından evvel avukatlığını yapan Michael Cohen, Daniels’a Trump ismine kendi hesabından 130 bin dolar ödeme yaptığını doğrulamıştı.

Cohen, Trump işletmeleri tarafından daha sonra kendisine ikramiyelerle takribî 420 bin dolar geri ödeme yapıldığını iddia etmişti.

Trump’ın tercih kampanyasına müteveccih yürütülen soruşturmada “palavra söyleme” ve “vergi kaçırma” yargılamalarıyla Aralık 2018’de nezaretine alınan Cohen, duruşmada 3 sene mapus cezasına çarptırılarak Mayıs 2019’da cezasını sürüklemek üzere Otisville’deki federal cezaevine gönderilmişti.

O senelerde federal savcılar Trump’a müteveccih rastgele bir tahlil başlatılmasına gerek dinlemezken, Manhattan Bölge Savcılığı “sus hisseyi” ödemesi olarak öğrenilen soruşturmayı başlatmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Trump, Suçlanmasını “Siyasi” Olarak Niteledi Ve Bunun “Seçimlere Müdahale” Olduğunu Savundu

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz