Trump’ın Avukatı: İddianameyi Görmedik

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha Önceki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın avukatı, korunma avukatlarının Trump’a müteveccih yargılamaları kapsayan iddia belgesini görmediğini ve elinde yalnızca medyada çıkan haberler olduğunu söyledi.

Joe Tacopina, jürinin, porno yıldızı Stormy Daniels’a yapılan 130 bin dolarlık ödemeyle iletişimli olarak Trump’a yargılama yöneltmesinin ardından konuştu.

Tacopina, CBS kanalına verdiği beyanatta, Trump’ın hukuk takımının Perşembe akşamına kadar iddia belgesinden haberdar olmadığını da söyledi.

Jürinin kararını ise “politik eziyet” olarak yorumladı.

Trump’ın yargılamalara cevap vermek için Salı günü New York’ta duruşmaya çıkması bekleniyor.

Tacopina, ABC News’a verdiği beyanatta, mahkemede Trump’ın kelepçelenmeyeceğini söyledi ve “Adliyenin çevresindeki blokları kapatacaklarını, adliyeyi kapatacaklarını kavrıyorum” dedi.

Cuma sabahı adliyenin çevresindeki caddeler uysaldı ancak barikatlar konulmaya başlanmıştı.

Polis devriye dolaşıyordu ve güvenlik sağlayacak tasarıları üzerinde çalışıyordu.

Pek çok şahıs daha önceki Başkan duruşmaya çıkarıldığında bölgenin polis kordonuna alınacağını hipotez ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri tarihinde hakkında ceza davası açılan ilk başkan olan 76 yaşındaki Trump, yargılamaları reddediyor.

Kamuoyuna henüz açıklanmayan iddia belgesinde kaç yargılamanın yöneltildiği henüz emin değil.

Medyada çıkan haberlerde, daha önceki Başkan’ın iş dolandırıcılığıyla alakalı 30’dan fazla yargılamayla karşı karşıya olduğu iddası yer aldı ve Tacopina Perşembe günü 34 yargılamanın olacağını düşündüğünü söyledi. Ancak Cuma günü, kaç yargılamanın olduğunu öğrenmediğini belirtti.

Tacopina, “Mevzunun ne olduğunu biliyoruz, yargılamaların temelini öğreniyoruz. Kesin rakamları veya nasıl yönteme edildiklerini öğrenmiyoruz” dedi.

Cumhuriyetçiler – Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy de dahil olmak üzere – Trump’ın davasına bakan Manhattan bölge savcısını gelecek seneki başkanlık tercihlerini etkilemek için adalet sistemini silah haline getirmekle suçladılar.

Savcı Alvin Bragg cevap olarak, yargılamaların New York yurttaşları tarafından getirildiğini ve ne daha önceki Başkan’ın ne de Kongre’nin suçlamaya müdahale edemeyeceğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Mississippi gezisi için Beyaz Saray’dan ufalarken gazetecilerin mevzuyla alakalı suallerini cevapsız bıraktı.

Tacopina, Trump’ın kendisinden “çok değişik politik görüşlere sahip olduğu sarihçe emin olan bir savcı tarafından yargılandığını” söyledi ve “Dolayısıyla bu çok rahatsız edici bir dava” dedi.

Daha Önceki Başkan’ın yargılamalardan “hiç kaygılanmadığını” kaydoldu.

“Trajik, agresif. Siyasi olarak eziyet görüyor. Bu yalnızca sağdaki değil, soldaki bir hayli insan için de sarih.”

Daniels, 2016’da – Trump şu anki eşi Melania ile evlendikten bir sene sonra – Trumpla 2006’da cinsel ilişki yaşadığını söyledi ve para karşılığı vakanın ayrıntılarını anlatmayı öneri ederek medya kuruluşlarıyla temasa geçti.

Trump’ın takımı gidişattan haberdar oldu ve avukatı Michael Cohen, suskun kalması için Daniels’a 130 bin dolar ödedi. Bu yasadışı değil.

Ancak Trump, Cohen’e geri ödeme yaparken kayıtlarda bunu legal hizmet değeri olarak belirtti. Savcılar, bunun Trump’ın iş kayıtlarını tahrif etmesi anlamına geldiğini söylüyor ve bu New York’ta ceza gerektiren bir kabahat.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Trump’ın Avukatı: İddianameyi Görmedik

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

503 Service Unavailable

503

Service Unavailable

The server is temporarily busy, try again later!

Sosyal Medyada Biz