Trump’ın “Gizli Belgeler” Soruşturmasında “Engelleme” Yaptığına Dair Yeni Kanıtlar Olduğu Belirtildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NEW Daha Önceki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Florida’daki malikanesinden çıkan “saklı evraklar” soruşturmasıyla alakalı “olası yasaklama”ye işaret eden yeni kanıtlar bulunduğu belirtildi.

Washington Post, soruşturmadan bilgisi olan kaynaklara katlandırdığı haberinde, Adalet Bakanlığı ve FBI müfettişlerinin Trump’ın daha önceki dayanakçısının e-mail ve telefon iletilerinden ortaya çıkarılan yeni ispatlar üzerinde çalıştığı kaydedildi.

Haberde, Trump’ın, Beyaz Saray’daki görevinden sonra Florida’da da bir zaman kendisi ile çalıştıktan sonra geçen sene işten bölen takviyecisi Molly Michael’ın daha önceki başkan ile yaptığı yazışmaların soruşturma kapsamında Mar-a-Lago’daki kritik zamanlar için detaylı bilgiler sağladığı ifade edildi.

Soruşturmayı yürüten müfettişlerin, ortaya çıkan yeni ispatları, Trump’ın elindeki saklı evrakları yakalama mevzusunda resmi arz ve faaliyetlere müteveccih “olası yasaklama” açısından değerlendirdikleri aktarıldı.

Söz mevzusu kaynakların, Trump’ın, saklı evrakları iade etmesi doğrultusunda resmi çağrı yapıldıktan sonra malikanesindeki bazı kolilere bizzat tahlil yaptığı, tanıkların beyanları ve güvenlik kayıtlarına göre içinde evraklar bulunan bazı kolileri malikane dışına çıkarmasından şüphelenildiğini aktardığı ifade edildi.

Bazı ispatların ayrıca, Trump’ın, avukatları ve danışmanları ile evrakları nasıl yakalayabileceği doğrultusunda öneri beklediğini gösterdiği, bu bağlamda daha önceki başkanın, yetkililerin Mar-a-Lago’daki tüm saklı materyalleri toplamasını isteyerek yasaklamaya çalışıp çalışmadığının araştırıldığı vurgulandı.

Trump’ın Florida’daki konutu, 8 Ağustos 2022 sabahında “saklı evraklar” soruşturması için FBI casusları tarafından basılarak aranmıştı.

Trump, baskını ve hakkında devam eden soruşturmaları “politik” olarak nitelerken, özellikle Mar-a-Lago’dan alınan dokümanların “bağımsız bir hakem veya özel bir egemen” tarafından araştırılması arzında bulunmuştu.

Trump hakkındaki yürütülen “saklı evraklar” ve “6 Ocak Kurultay baskını” soruşturmalarına, özel yetkili uzman olarak ceddilen daha önceki başsavcı Jack Smith başkanlık ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Trump’ın “Gizli Belgeler” Soruşturmasında “Engelleme” Yaptığına Dair Yeni Kanıtlar Olduğu Belirtildi

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz