Tunç Soyer’den Fuar İzmir’e Gönüllü Çağrısı: “İzmirlileri Bu Dayanışmanın Parçası Olmaya Davet Ediyorum”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Megakent Belediye Başkanı Tunç Soyer, 6 Şubat zelzelelerinin ilk gününden bu yana takviyelerin bir araya geldiği Fuar İzmir’i ziyaret etti. Fuar İzmir’e gelen bağışların ayrıştırılmasında gönüllülerden destek beklediklerini belirten Başkan Soyer, “İzmirlileri bu dayanışmanın parçası olmaya davet ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat zelzelelerinin ardından takviyelerin bir araya gelme noktası olan Fuar İzmir’den depremzedelere destek sürüyor. Fuar İzmir’deki D Holü’nü ziyaret eden İzmir Megakent Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Megakent Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ulaş Aydın’dan bilgi alarak gönüllülerle buluştu. İzmir’e gelen depremzedeleri karşılamak için oluşturulan merkezde depremzedelerle buluşan Başkan Soyer’e, çocuklar yaptıkları fotoğrafları hediye etti.

Gönüllü takviyesine gereksinim dinlediklerini ve gönüllü olmak isteyen gençlerin ‘gencizmir.com’ adresi üzerinden kaydedebileceğini belirten Soyer, şunları kaydoldu:

“Türkiye ve İzmir’in her yerinden gelen çok rakamda bağış malzemesi var. Kıyafet, kundura, tüketim malzemesi, elektrikli soba gibi çok malzeme var. Gelmeye devam ediyor. Dostlarım bunları çok kumpaslı şekilde tasnif ediyorlar, yaşa göre, malzemenin cinsine göre ayrıştırıyorlar. Bu malzemelerin tasnif edilmesi, hangarlara yerleştirilmesinde gönüllülere gereksinimimiz var. İzmir’e gelen takribî 50 bin üzerinde depremzedenin buradaki yaşamını basitleştirecek malzemeler bunlar. O sebeple bir an evvel depremzedelerimizin gereksinim dinledikleri malzemeye ulaşımını sağlamak istiyoruz. Yaptığımız bu çalışmayı gönüllülerle süratlendirmemiz olası. Dolayısıyla daha çok depremzedeye ulaşmamız olası. İzmirlileri bu dayanışmanın parçası olmaya davet ediyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tunç Soyer’den Fuar İzmir’e Gönüllü Çağrısı: “İzmirlileri Bu Dayanışmanın Parçası Olmaya Davet Ediyorum”

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz