Türkiye Için Tarihi Gün! İlk Togg, Erdoğan Ailesine Teslim Edildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin yerli ve ulusal arabayı Togg’da bugün ilk teslimatın hakikatleştirilmesi için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde merasim tertip edildi.

“Anadolu” rengindeki “34 EE 2071” plakalı Togg T10X, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a teslim edildi. Togg’un plakalığına Cumhurbaşkanlığı forsu takıldığı görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam otomobili olarak kullanacağı vasıta ise Gemlik rengi Togg oldu.

Taşıtı teslim aldıktan sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Bugün ulusumuzun 60 senelik hayalinin reele dönüşmesine tanıklık ediyoruz. Ülkemizin şerefi Togg’un ilk siparişini 2019 senesinde biz vermiştik. Bugün de ilk uslu makineyi biz teslim alıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nın ilk meyvelerinden olan Togg’un tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Togg ülkenin ekonomik gelişimi, küresel kalkınmanın simgeyi olarak doğmuş, gelişmiş bugünkü seviyesine gelmiştir. Daha fikir safhasındayken başlayan haksız tenkit, kötüle derecesine varan bühtanlar yöneltildi. Devrim için yapılanların katbekat aşırısı Togg için yapıldı.

Tasarımı, fabrikası yapıldı, üretildi ve satışa çıktığı ilk gün Togg sipariş rekorları kırdı. Togg tüm testleri alnının akıyla vermiş özel bir arabadır. Allahın İzniyle bugünden itibaren Togg’u yollarda görmeye başlıyoruz. Bu vesileyle tüm babacesurları, firma idareyicilerini, projede katkısı olan herkesi tebrik ediyorum.

Adeta eline kına yakılıp ana ocağından uğurlanan askerler gibi kuşağı bağlanıp baba evinden çıkarılan gelinler gibi Togg’u da halkın evinden yollara uğurluyoruz. Yolun da talihin de sarih olsun diyorum Togg. Rabbim tekerine taş değdirmesin diyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından Togg’un direksiyonuna oturarak Emine Erdoğan ile beraber Külliye’de taşıtı kullanmaya başladı.

Test sürüşünün ardından gazetecilerin suallerini cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu biçimde konuştu: “Bu coşkuyu sizler nasıl dinliyorsanız seziyorsanız biz de hissettik. Devrim arabayı sorununun ne cins kaoslara vesile olduğunu öğreniyorsunuz. Devrim arabasından sonra bize de devrin arabasını üretmek kısmet oldu. Yalnızca Türkiye yollarında değil, dünya yollarında da devrin arabayı Togg’u izleyeceğiz. Kırmızı olan bana ait değil, hanımefendiye ait. Azerbaycan’a gidecek, Özbekistan’a da gidecek. Hepsi hoş gidiyor. 177 bin müracaat oldu. Şu anda Gürcan Bey’ler yapım olarak yetiştirebilseler bu sayı 277 bin de olur, gider. Talipli çok. Bizden torpil isteyenler var. Biz torpil işlerine bakmayız.

Kamu bankalarının bu noktada kredi yastıkları müsaittir. Hele vasıtalara rahatlıkla yapabilirler. Evlerde bunu nasıl yapıyorsak arabada da bunu yapmak olasıdır. EE malum, hanımın adıyla ortak soyadımız. 2071 de malum Malazgirt’in buraya yansımış olan tarihi. Zira 1071’den sonra 2071 allahın izniyle bizim için ayrı bir vizyon olacak.”

İkinci teslimat ise Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e olacak. 16-27 Mart’ta Trumore uygulamasından ve Togg web sitesi üzerinden ön sipariş sürecine katılan 177 bin 467 şahıs, noter huzurunda yapılan dijital çekilişe katılmaya hak kazandı.

Togg’un, internet sitesi ile Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş numaralarıyla ad ve soyadlarının ilk harflerinin bulunduğu sıralı listeyi açıkladığı kullanıcılar arasından bahtlı 20 bin şahıs, 2023 senesinde teslim edilecek T10X için ön sipariş hakkı kazandı. Hakikat ve yedek liste dışında kalan kullanıcıların yaptıkları ön ödemeler de 60 bin TL Trumore cüzdanları üzerinden iade edilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye Için Tarihi Gün! İlk Togg, Erdoğan Ailesine Teslim Edildi

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz