Türkiye’den Kktc Polisine Silah, Zırhlı Araç Ve Ekipman Desteği

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’den İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti KKTC polisini kuvvetlendirmek üzere gönderilen silah, cephane, zırhlı vasıta, üniforma ve teçhizatlar merasimle teslim edildi.

Başkent Lefkoşa’da Polis Genel Müdürlüğünde tertip edilen devir teslim merasimine, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Kıbrıs Türk Barış Güçleri KTBK Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, KKTC Güvenlik Güçleri Komutanlığı GKK Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, KKTC Polis Genel Müdür Vekili Kasım Kuni, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanı Selami Türker ile askeri ve mülki erkan katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programda konuşan Büyükelçi Feyzioğlu, güçlü bir polis teşkilatının yurttaşların temel hak ve serbestliklerinin korunması için lüzumlu ve ehemmiyetli olduğunu belirterek, “Türkiye olarak KKTC ile her alanda hatasız bir işbirliği içinde olduğumuz gibi, polis teşkilatının da kuvvetlenmesi için üstümüze düşeni yapacağız.” diye konuştu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanı Selami Türker de Türkiye ile KKTC polis teşkilatları arasında işbirliğine değinerek, KKTC polisine Türkiye tarafından sağlanan teçhizatın hayırlı olmasını diledi.

KKTC ismine merasimde hitapta bulunan Polis Genel Müdür Vekili Kasım Kuni de öncelikli misyonlarının polisi, vasıta, gereç ve teknik ekipmanla çağın gereklerine uygun olarak donatmak ve KKTC polisini dünyadaki öteki polis teşkilatları ile yarışır hale getirmek olduğunu kaydetti.

Destekleri için Türkiye’ye ve yetkililere teşekkür eden Kuni, “Polis Teşkilatı olarak bizler, bu mevzuda çok talihliyiz. Anavatanımız, Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere tüm müesseseleri ile her şartta yanımızda olmaya devam ederek, ulusumuzun huzur ve güvenliğinin en iyi biçimde sağlanması ve polisimizin kuvvetlenmesi için her türlü katkıyı bizden esirgememektedir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından malzeme devir teslim protokolü, Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanı Selami Türker ile Polis Genel Müdür Vekili Kasım Kuni arasında imzalandı.

Protokolün imza atılmasıyla beraber tamamı Türkiye’de üretilen silah, cephane, zırhlı vasıta, üniforma ve teçhizatlar KKTC polisinin stokuna girdi.

Tören, hibe edilen malzeme ve teçhizatların tanıtımıyla son buldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye’den Kktc Polisine Silah, Zırhlı Araç Ve Ekipman Desteği

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz