Volkswagen’in Elektrikli Araç Ailesine Yeni Üye: Id. 2All

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elektrikli mobilite hamlesine devam eden Volkswagen, Avrupa satış maliyeti 25 bin Euro’nun altında olacak, tamamen elektrikli yeni konsept modeli ID. 2all’u tanıttı.

Volkswagen’in yeni tasarım dilini taşıyan, önden sürükleyişli, 450 kilometreye kadar erime sahip model; Yarı Özerk Sürüş Asistanı “Travel Assist”, IQ.LIGHT veya Elektrikli Vasıta Rota Tasarlayıcı gibi yenilikçi teknolojik özelliklerle donatılmış olacak. Yeni Millî Eğitim Bakanlığı Entry platformuna dayalı olarak üretilecek ID. 2all, Volkswagen’in 2026 senesine kadar pazara sunmayı tasarladığı on yeni elektrikli vasıta modelinden biri olacak.

Volkswagen’i asıl bir Love Mark yapma niyetiyle süratli ve esastan bir mutasyon içinde olduklarını söyleyen Volkswagen Binek Vasıta CEO’su Thomas Schafer, “ID. 2all, markayı nereye götürmek istediğimizi gösteren bir model. Alıcılarımıza yakın olmak ve harika bir tasarımı, en iyi teknolojiyle beraber sunmak istiyoruz. Elektrikli mobiliteyi kitlelere eriştirmek için mutasyonu süratle uyguluyoruz.” dedi.

Volkswagen, ID. 2all’ın seri yapım versiyonunun başlangıç maliyetinin, Avrupa pazarı için 25 bin Euro’nun altında olmasını ve modeli 2025 senesinde alıcılara sunmayı hedefliyor.

Volkswagen’in odak noktasının her zaman alıcılarının gereksinim ve gereksinimleri olduğunu söyleyen Satış, Pazarlama ve Satış Sonrasından sorumlu İdare Heyeti Üyesi Imelda Labbe ise “Volkswagen’in öğrenilen özelliklerini yeni mobilite dünyasına aktarıyoruz: yüksek nitelik ve emekçilik, üstün yazılım ve asıl katma bedelli dijital hizmetler.” biçiminde bilgi verdi.

ID. 2all’un Volkswagen Grubu’nun modüler elektrikli platformunun Millî Eğitim Bakanlığı en son versiyonu üzerine geliştirildiğini belirten Teknik Geliştirmeden Sorumlu İdare Heyeti Üyesi Kai Grünitz: “ID. 2all, ilk önden sürükleyişli Millî Eğitim Bakanlığı taşıtı olacak. Yeni Millî Eğitim Bakanlığı Entry platformunun sağladığı esneklikle teknoloji ve günlük kullanılabilirlik açısından yeni standartlar tanımlayacağız.” dedi.

Geliştirilmiş Millî Eğitim Bakanlığı Entry platformunun yanı sıra; ID. 2all, yeni batarya ve şarj teknolojisiyle faydalı bir sürüş sağlıyor. 166 kW/226 PS efora sahip güçlü bir elektrik motoruna sahip model, 450 kmye WLTP kadar erime ulaşabilecek.

ID. 2all’da tasarıma daha fazla odaklandığını belirten Volkswagen Binek Vasıta Tasarım Departmanı Başkanı Andreas Mindt de “ID. 2all, Volkswagen’in istikrar, alkış ve coşku gibi üç esasa katlanan yeni tasarım dilinin ilk gösterimini hakikatleştiriyor.” diye konuştu.

Dost canlısı ifade, zinde görünüm ve yeni C sütunu imzası

Daha evvel ilk Golf modeli için geliştirilen C sütunu tasarımı, ID. 2all’da görülen yeni tasarım dilinin odağında yer alıyor. ID. 2all, bu imza tasarımın yine açıklandığı ilk Volkswagen modeli. Konsept arabanın öne çıkan değişik tasarım özellikleri arasında net ve güçlü bir duruşa sahip gövde, dost canlısı bir ifade, zinde görüntü ve zamansız zarafet yer alıyor.

Ferah, yüksek nitelikli, kolay kullanım

İç mekanda da yeni tasarım dili net bir biçimde görülüyor. Yüksek nitelikli görünüm, kolay kullanıma sahip bilgi-cümbüş sistemi ve ayrı bir klima bloğu ile karakterize edilmiş. Valiz hacmi oldukça cömert ve daha yüksek sınıf modellerde görülen kıymetleri dahi aşıyor: 490 – 1330 litre.

2026’ya kadar on yeni elektrikli model

ID. 2all’un seri yapım versiyonu, Volkswagen’in 2026 senesine kadar pazara sunmayı tasarladığı on yeni elektrikli modelden biri olacak. 2023 seneyi içinde makyajlı ID.3, ID.7 sedan ve ID.Buzz’ın uzun şasi versiyonu tanıtılacak. 2026’da kompakt bir elektrikli SUV’u sunmayı tasarlayan Volkswagen, tüm güçlüklere karşın maliyeti 20 bin Euro’nun altında olan yeni bir elektrikli araba üzerinde de çalışıyor. Böylece pazardaki en geniş elektrikli vasıta yelpazesine sahip olacak olan Volkswagen, Avrupa satışlarındaki elektrikli vasıta pazar hissesini yüzde 80’e çıkarmayı hedefliyor.

ID. 2all Teknik Özellikler

Çekiş sistemi: Önden çekiş

Elektrik motoru eforu kW / PS: 166/226

Menzil: ~450 kilometre WLTP

Şarj süresi: %10’dan %80’e ~20 dk

0–100 kilometre/s: Maksimum sürat: 160 kilometre/s

Uzunluk: 4050 mm

Genişlik: 1812 mm

Yükseklik: 1530 mm

Aks genişliği: 2600 mm

Valiz hacmi: 490/1330 lt

Lastikler: 225/40 R20

>

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Volkswagen’in Elektrikli Araç Ailesine Yeni Üye: Id. 2All

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz