Zehir Zemberek Demek Az Kalır! Kayserispor’un Çebi Açıklaması Kıyameti Kopartacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Süper Lig takımı Kayseri spor, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Onur Bulut transferiyle alakalı yaptığı açıklamalara çok sert bir yanıt verdi.

Kayseri spor’un açıklamasındaki “Sayın Çebi’nin seviyesiz ve camiaya yakışmayan kötüle mahiyetindeki söylemlerine yanıt vermeyi kendimize yakıştıramıyoruz. 28 yaşında, kerelerce profesyonel kontrat imza atmış bir futbolcunun ‘aldatılmasına’ müteveccih iddiaların ancak orta seviyeden düşük zihni bulunan insanlar tarafından mabul bulunacağını söylemek isteriz. Kendisini kamuoyunun zihnini test etmemeye, makamına uygun açıklamalar yapmaya davet ediyoruz” ifadeleri dikkat çekti.

İşte Kayseri spor’dan yapılan açıklamanın tamamı:

“Beşiktaş Kulübü Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi’nin Onur Bulut transferi hakkında yapmış olduğu son beyanatları üzerine açıklama yapma ve kamuoyunu aydınlatma zorunluluğu doğmuştur.

Bir kere daha ve son kere ifade etmek isteriz ki Onur Bulut’un, Kulübümüzle olan mevcut kontratını, 3 futbol sezonunu daha uzatan, yarıyıl harici kontratın imza atılması, futbolcunun, futbolcunun temsilcilerinin ve aile fertlerinin bulunduğu bir etrafta ve futbolcunun avukatının sürece dahil olduğu bir biçimde akım etmiştir. Aynı süreçte, ayrıca futbolcunun 2022-2023 futbol sezonun ikinci yarısında alacağı fiyatı da mevcut kontratına kıyasla 3 kat çoğaldıran, bir tadil kontratı daha imza atılmıştır. Ayrıca futbolcunun temsilcisi ile bir kontrat imza atılmıştır. Tam bu kontratlar Kayseri spor Futbol A.Ş. münferit imza yetkilisi olarak Başkan Sayın Ali Çamlı tarafından imza atılmıştır.

Çıkış Hakkı tertip etmesine mevzu kontrat krokiyi, kulüp profesyonelleri ve avukatları ile Onur Bulut ve avukatları arasında mülakat edilmiş ve fakat Kayseripor Futbol A.Ş.nin münferit imza yetkilisi olan Başkan Ali Çamlı tarafından mevzubahisi kontrat krokiyi hiçbir biçimde kabul görmediğini imza atılmamıştır. Gerek futbolcu, gerek futbolcunun temsilcileri gerekse futbolcunun aile fertleri, Kayseri spor Futbol A.Ş. başkanı Sayın Ali Çamlı’nın kendisine imza için sunulan kontrat krokisini hiçbir biçimde kabul etmediğini ve sonuçta kontrat krokisini imza atmadığını görmüştür ve bilmektedirler.

Sayın Çebi evvelki söylemlerinde ‘futbolcuya güçle bir kontrat imza attırtıldığını’ son açıklamasında ise ‘futbolcunun aldatıldığını’ söylemektedir. Sayın Çebi’nin bu seviyesiz ve temsil ettiği camiaya yakışmayan kötüle mahiyetindeki söylemlerine yanıt vermeyi kendimize yakıştırmadığımızı ifade etmek isteriz. Ancak 28 yaşına gelmiş, kerelerce kontrat imza atmış profesyonel bir futbolcunun, yanında temsilcileri, aile fertleri olduğu halde ve avukatının gözaltısında reelleşmiş bir süreçte; ‘aldatılmasına’ ya da ‘güçle kontrat imza attırılmasına’ müteveccih iddiaların ancak orta seviyeden düşük zihni bulunan insanlar tarafından makul bulunacağını da bu vesileyle söylemek isteriz.

TFF Hukuk Uzuvlarına gelmiş yasal anlaşmazlık mevzusunda daha detaylı bir açıklama yapmayı hukuka olan saygımızın bir neticeyi olarak gerek dinlemiyoruz. Sayın Ahmet Nur Çebi’yi de mevzuya ait telaşla yapıldığı belirli olan bu mahiyetteki açıklamalar ile spor kamuoyunun zihnini test etmemeye, icra ettiği makama uygun makul ve kaliteli açıklamalar yapmaya davet ediyoruz.”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, katıldığı canlı yayında Onur Bulut transferi için “Onur mevzusunda her iki kulüp de haklı. Ben başta sustum. Kayseri ehemmiyetli şehrimiz, incitmemek ismine konuşmadım. Ama başkan ve idareyiciler güzel olmayan, UÇK’ya bugün gittikleri gibi o gün gitmek yerine kırıcı söylemlerde bulundular. Odaya bir çocuğu alıp imza attırıyorsanız, sonra imza yetkisi yok diyorsanız bunun öteki ismi aldatmaktır. Bu futbolcu 1 milyon euro getirmiş, 3 ay kalmış gitmesine. Teşekkür edileceğine yerden yere vurulmasına, dolandııcı palavracı gibi gönderilmesini gücendim. Umarım UÇK doğru kararı verir” açıklamasını yapmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zehir Zemberek Demek Az Kalır! Kayserispor’un Çebi Açıklaması Kıyameti Kopartacak

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz