Ankara’da Yangın! Çok Sayıda Hayvan Telef Oldu

Ankara'da yangın! Çok sayıda hayvan telef oldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hadise, akşam 20.00 sularında Ankara’nın Bala ilçesinin Aşağıhacıbekir Semtinde bulunan ağılda yangın çıktı. Çıkan yangında 300 koyun 300 kuzu olmak üzere 600 küçükbaş hayvan telef oldu. 

Telef olan hayvanlardan hiçbiri kurtarılamazken,  Jandarma takımlarının hadiseyle alakalı analizi devam ediyor.

Mal sahibi Yüksel Yarımdünya, devletderi dayanak beklediğini belirterek, “Dün saat 08.00’de bu hadise olmuş. 300 koyun ile 300 kuzum telef oldu. Büyük bir kırım yaptılar. Oğlumu da ateşin içerisine attılar. Kimin yaptığını öğrenmiyorum. Saat 08.00’de bana haber geldi köydeydim. Ben mağdurum devlet bana dayanak etsin” diye konuştu.

Mal sahibinin yeğeni Serdar Yarımdünya ise mağdur olduklarını ve dayanak beklediklerini ifade ederek, “Benim amcamın oğlu davarı buraya getirmiş, köye yetişememiş soğukta buraya koymuş.300 koyun 300 kuzu, akşam ağılı ateşe vermişler. Kendisi de dışarıya çıktığında kafasına ve dişlerine vurmuşlar, yere yığılıp bayılmış. Şu an mağduruz. Devletderi tüm yetkililerden dayanak bekliyoruz. Şüphelendiğimiz birisi yok hadise yeri tahlil açıklayacak, bekliyoruz” ifadelerini kullandı 

Aşağıhacıbekir semti muhtarı Ahmet Erdem ise mevzuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi: 

“Semtimizde ikamet etmekte olan Yüksel Yarımdünya’nın başına çok trajedi bir hadise gelmiştir. Çocukluğundan beri hayvancılık yapmaktadır. Ömür boyu çalışmasının birikimi bir anda kaybolup gitmiştir. Acımız çok büyük tek avuntumuz can kaybının olmamasıdır. Bu acının rahatlatılması için devletimizden yetkililerden bir dayanak bekliyoruz. Hadise yerine geldiğimizde jandarmayla bağlantıya pek geçemedik. Rastgele bir ispatın kaybolmaması için kalabalığın ayrılmasını istediler. Bizde destekçi olduk. Allahın İzniyle bunu yapanların tutulmasını istiyoruz”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara’da Yangın! Çok Sayıda Hayvan Telef Oldu

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz