Gelecek Partililer Fenerle Bala’da Sosyal Konutları Aradı

Gelecek Partililer fenerle Bala'da sosyal konutları aradı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Milletle İlişkilerden Mesul Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ ve Yerel İdareler ve Şehircilikten Mesul Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, Cumhurbaşkanı tarafından 2019’da açıklanıp, 2020’de imaline başlanacağı taahhüt ettiği sosyal evlerin yapılacağı Ankara’nın Bala ilçesine gitti.

Gelecek Partili Özdağ, Demir ve parti idareyicileri 
sosyal ev projesinin yapılacağı duyuru edilen arazileri ellerinde fenerlerle  gezdi. 

Evlerin yapılmadığına dikkat toplayan Özdağ “Sinoplu Diyojen Anadolu topraklarında elinde bir lüküs lamba ile ‘adam arıyorum’ diyordu. Bense, 2019 senesinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sayın Cumhurbaşkanının yoksullar, gaziler, şehitler için 100 bin ev lafı vardı. 3 yıldır bu evlerle alakalı bir büyüme var mı diye, onu arıyorum. Olabilir mi acaba diye bakıyorum fenerle? Yok” diye konuştu.

Bir partilinin “Başkanım sakın aya yapmış olmasınlar bu evleri” demesi üzerine Özdağ, şöyle konuştu:

“Bakalım, dürbünle aya doğru bakalım. Yok, yol yok ayda, TOKİ inşaatı da yok. O zaman nerede olabilir bunlar? Buradan sesleniyorum; birkaç hafta 250 bin ev yapacaklarını söylediler, yeniden dar kazançlı aileler için. Buradan soruyorum, 2019’daki 100 bin ev ne alemde?”

Selçuk Özdağ, 2019 sosyal ev projesi kapsamında Ankara Bala’da 200 ev yapılacağının duyuru edildiğini belirterek, ancak bu projelerin esaslarının dahi atılmadığını söyledi.

Yetkililere seslenen Özdağ  “2019’da yapılacağı duyuru edilip, müracaatları bir araya gelmiş olan sosyal evler hani nerde? Bala’da yapılacağı yer olarak işte üzerinde bulunduğumuz arazi gösterilmişti. İşte görüyorsunuz bu arazi bomboş, sosyal ev filan yok” biçiminde konuştu.

Gelecek Partisi kurmayı Selçuk Özdağ, 2019’da taahhüt edilen 100 bin sosyal evin yapılamadığını, bunu yapamayanların şimdi taahhüt ettiği 250 bin sosyal evi de yapamayacaklarını korundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gelecek Partililer Fenerle Bala’da Sosyal Konutları Aradı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz