Çubukluların Otobüs Isyanı

Çubukluların otobüs isyanı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’nın Çubuk ilçesinde yurttaşlar otobüs isyanında.

487 hat numaralı Çubuk otobüslerinin ilçe merkezinde dolduğunu belirten yurttaşlar, son durakların pas geçildiğin ve yurttaşların mağdur olduğunu ifade etti.

Durumun özellikle 
07.00-08.00 saatleri yaşandığını belirtildi.

Esenboğa Merkez Semti durgunları, bu vaziyeti BENLİK Genel Müdürlüğü’ne şikâyet ettiklerini ancak netice alamadıklarını belirtti.

Mahalle uysallarından Öznur Şenol, yaşadıkları kasveti Hürriyet Ankara’ya anlatırken şu ifadeleri kullandı:

“Çubuk 487 hattındaki hem BENLİK otobüsleri hem de özel millet otobüsleri ÖHO Esenboğa Hangar durağından kimseyi almıyor. Her sabah saat 07.00-08.00 saatleri arasında aynı mağduriyeti yaşıyoruz. Yalnızca bizde değil bizden sonraki bu rotadaki tüm duraklarda aynı kasvet var. Yolcular binemiyor. Kent merkezindeki işine gitmek isteyenler, mekteplere giden talebeler, herkes mağdur.
3 gün üst üste durakta bekleyenlerin resimlerini sürükleyerek BENLİK Genel Müdürlüğü’ne ilettik. BENLİK, ‘zorunlu tahlillerin yapılacağını, sürücülere durakta durmaları ve yolcuları mağdur etmemeleri istikametinde ihtar yapılacağı’nı belirtti. Ancak yeniden netice değişmedi. Duraklarda manzara aynı. Sabahları artık oldukça soğuk. İnsanlar bir saat otobüs bekliyor. Burası uzak da bir mesafeye sahip. Bu mağduriyetin sona ermesini ve bu saatler arasında otobüs rakamlarının çoğaldırılmasını istiyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çubukluların Otobüs Isyanı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz